آموزش افزونه متن به گفتار در اسکرچ + ۱ فیلم آموزشی

افزونه متن به گفتار در اسکرچ
مقالات اسکرچ
مدت زمان مطالعه : دقیقه
 • 0 نفر پسندیدند
 • ذخیره کردن
 • 1363
فهرست
 • افزونه متن به گفتار در اسکرچ
 • سخن پایانی

آموزش افزونه متن به گفتار در اسکرچ + ۱ فیلم آموزشی

در اسکرچ، طراحان این زبان برای سادگی انجام بعضی ایده‌های شما، افزونه‌های زیادی در برنامه جای داده‌اند. افزونه‌هایی شامل موسیقی، قلم، تشخیص ویدئویی، متن به گفتار و … . وظیفه‌ی این افزونه‌ها این است که کار شما را در برنامه‌نویسی تا حد امکان راحت‌تر کنند. طبیعی است که برای کار با هر یک از این افزونه‌ها باید مواردی را در نظر بگیریم. ما در ادامه‌ی این مقاله سعی می‌کنیم تا به طور مختصر درباره‌ی یکی از این افزونه‌ها (افزونه متن به گفتار در اسکرچ) به شما آموزش دهیم.

افزونه‌های اسکرچ

افزونه متن به گفتار در اسکرچ

گاهی ما می‌خواهیم متنی که در پروژه نمایش می‌دهیم، به در قالب صوت هم خروجی داشته باشد، به بیان دیگر برنامه متن ما را بخواند. برای این موارد اسکرچ افزونه متن به گفتار را طراحی کرده است. این افزونه به شما قابلیت انتشار پیام به صورت صوت را می‌دهد. جالب است بدانید که حتی برای برای جذابیت بیشتر، صداهایی متنوع دراختیار شما قرار گرفته است.

آموزش افزونه متن به گفتار در اسکرچ

برای دیدن ویدیو آموزشی افزونه متن به گفتار در اسکرچ روی لینک بالا کلیک کنید.

سخن پایانی

در نتیجه، افزونه متن به گفتار در اسکرچ می‌تواند به شکل قابل توجهی در بهبود تجربه کاربران و افزایش دسترسی‌پذیری محتواهای متنی در وب سایت‌ها و برنامه‌ها کمک کند. با استفاده از این افزونه، کاربران با مشکلات بینایی یا ناتوانایی در خواندن متن‌ها قادر خواهند بود به راحتی و با استفاده از فعالسازی گزینه تبدیل متن به گفتار، محتوای مورد نظر را به صورت صوتی بشنوند.

 

چه امتیازی به این مقاله میدهید

جالب نبود

متوسط

خوب

خیلی خوب

خیلی عالیه

مدیر سایت

نویسنده

مدیر سایت

دیدگاه ها
2 دیدگاه
 • امیر رضا مرادی

  سلام خداقوت
  متاسفانه اسکرچ این قابلیت رو نداره. یه سری صدای پیش فرض داره که روی خودش نصب شده اما نمیشه که صدای خارجی واردش کنید.

 • m.h. ghadiri

  سلام خسته نباشید
  من با استفاده از اموزش افزونه‌ی متن به گفتار اسکرچ که شما مقالشو گذاشتید یه بازی درست کردم. الان میخوام افزونه‌ی متن به گفتار اسکرچ با صدای خودم حرف بزنه. راهی هست که بتونم کاری کنم افزونه‌ی متن به گفتار اسکرچ با صدای خودم حرف بزنه ؟