امنیت اسکرچ ۳ برای کودکان

امنیت اسکرچ 3 برای کودکان
مقالات اسکرچ
مدت زمان مطالعه : دقیقه
  • 0 نفر پسندیدند
  • ذخیره کردن
  • 739
فهرست
  • امنیت اسکرچ 3 برای کودکان
  • چگونگی امن نگه داشتن اسکرچ برای کودکان
  • شما چگونه میتوانید در حفظ امنیت کودکتان سهیم باشید؟
  • مزایای اسکرچ برای کودکان ۶ تا ۱۶ سال
  • سخن پایانی

امنیت اسکرچ ۳ برای کودکان

امنیت اسکرچ 3 برای کودکان

شما به احتمال زیاد، اینترنت را جست و جو کرده و برای یافتن و دسترسی به بهترین شیوه آموزش برنامه نویسی به کودکان خود، به سایت نابغه ساز رسیده اید. همانطور که شما هم می دانید، دوره ی اسکرچ برای کودکان کاملا مناسب است. چرا که این زبان برنامه نویسی بصری مبتنی بر بلوک، مخصوص کودکان طراحی شده و هدف آن آموزش برنامه نویسی به کودکان می‌باشد.ما در این مقاله سعی داریم در مورد امنیت اسکرچ 3 برای کودکان بحث کنیم .با ما همراه باشید.

کودکان با استفاده از اسکرچ و تمرین روزانه، به سادگی میتوانند با اصول برنامه نویسی آشنا شوند و در سراسر دنیا، بسیاری از مدارس، کتابخانه ها، موزه ها و مراکز اجتماعی در حال حاضر از این پلتفرم در برنامه های درسی، و دیگر برنامه های خود استفاده می‌کنند.

با این حال و با وجود شهرت بسیار زیاد اسکرچ، شایعاتی در مورد  امنیت اسکرچ 3 برای کودکان، در انجمن آنلاین آن پخش شده است. برخلاف بسیاری از منابع برنامه نویسی مشابه که برای کودکان طراحی شده اند، اسکرچ دارای یک انجمن آنلاین بسیار محبوب است که در آن کودکان می‌توانند درباره خلاقیت ‌های خود با بقیه کودکان هم‌فکر، صحبت کرده و ایده هایشان را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

البته که به احتمال زیاد، نگرانی های پدر و مادرها درباره خطرات این انجمن آنلاین و افرادی که در این  انجمن عضو هستند، برای فرزندان‌شان به گوش شما هم رسیده است.

با اینکه اسکرچ، ادعا می‌کندکه این انجمن برای کودکان از امنیت خوبی برخوردار است اما شما باید پیش از استفاده ی کودک ده ساله تان از این انجمن، مناسب بودن آن را مورد  بررسی قرار دهید.

در این مقاله، ما اقدامات ایمنی و مراحل لازم را که تیم اسکرچ برای ایمن نگه داشتن کودکان از دست کلاه برداران و شکارچیان استفاده میکند، توضیح می‌دهیم؛ همچنین نکات ضروری در مورد اینکه چگونه می‌توانید کودکان خود را در صورت استفاده از این پلتفرم، در امنیت کامل نگه دارید، شرح خواهیم داد.

چگونگی امن نگه داشتن اسکرچ برای کودکان

چگونگی امن نگه داشتن اسکرچ برای کودکان

امن نگه داشتن انجمن آنلاین اسکرچ برای کودکان، یکی از مهم ترین اهداف این پلتفرم می‌باشد. اول اینکه، چندین کارمند برای بررسی دائمی مطالب ارسال شده در انجمن، استخدام شده اند، و وظیفه آنها این است تا تمامی مطالب مخالف با دستور العمل های انجمن را، حذف ‌نمایند.

و همچنین، کاربرانی را که توسط دیگران ریپورت (گزارش) شده اند، بلاک (مسدود) می‌کنند. علاوه بر این، در موارد نادری، ممکن است کودک با کامنتی (دیدگاه) نامناسبی مواجه گردد، چرا که این کامنت ها به سرعت ریپورت شده و حذف می‌گردند.

به علاوه، تمامی کاربران باید دستور العمل ها و قوانین انجمن را رعایت نمایند. کاربران اجازه ی انتشار اطلاعات شخصی را نداشته و افرادی که اطلاعات خودشان را نشر دهند، از سمت تیم اسکرچ اخطاری تحت عنوان عدم رعایت دستور العمل، دریافت می‌نمایند. اگر کاربری چندین اخطار دریافت کند، برای همیشه و یا برای مدت زمانی (بسته به شدت تخلف) بلاک می‌گردد.

هنگامی که پای قوانین دیگر درمیان باشد، اعضای تیم اسکرچ با کاربران، با احترام برخورد می‌کنند و واقعیت این است که آنها دوست دارند با ریپورت کردن کاربران دردسر ساز و کامنت های مخرب، سایت را دوستانه در امان نگه دارند .

و در آخر، پیام خصوصی در اسکرچ وجود ندارد. کاربران تنها می‌توانند با کامنت گذاری بر روی پروژه مورد نظر و یا فروم با یکدیگر ارتباط داشته و اینگونه کودکان از مقاصد شوم کلاهبرداران و شکارچیان در امان خواهند بود. این مهم ترین فاکتور امن نگه داشتن سایت است.

علاوه بر این، کاربران اجازه ی ایجاد چت بات برای گفت و گوی خصوصی با دیگران را ندارند. اسکرچ درباره ی این قوانین بسیار سختگیرانه عمل کرده است.

شما چگونه میتوانید در حفظ امنیت کودک‌تان سهیم باشید؟

شما چگونه میتوانید در حفظ امنیت کودکتان سهیم باشید؟

با اینکه امنیت اسکرچ ۳ برای کودکان، تضمین شده است، اما برخی والدین تمایل دارند به شخصه، عملکرد کودک‌شان را روی این انجمن آنلاین تحت نظر داشته باشند.

برای این کار، می‌توانید کودک را تشویق کنید، که فقط هنگامی که شما در کنارش حضور دارید از وب سایت استفاده کند و یا هنگامی که در مدرسه و معلم کنار او است.

البته باید بدانید که می توان به صورت آفلاین و از طریق اپلیکیشن از اسکرچ استفاده کرد و اجبار و الزامی در مشارکت کودکان در این انجمن آنلاین نیست. اگر کودک شما سابقه ی تعامل نامناسب آنلاین دارد، شما میتوانید با ایمیل خودتان برایش حساب  کاربری بسازید و این گونه هر زمان که خواستید، وارد اکانت او شده و نظارت کافی را اعمال کنید.

مزایای اسکرچ برای کودکان ۶ تا ۱۶ سال

اسکرچ برای کودکانی که به وب سایت می پیوندند، مزایای بالقوه ی زیادی ارائه می‌دهد. اولین و مهم ترین مزیت، یادگیری برنامه نویسی با سرعت متناسب کودک، و انجام پروژه های زیادی برای سرگرم کردن او می‌باشد.

علی رغم بسیاری از سرگرمی های دیگر، اسکرچ به کودکان مهارتی را آموزش می‌دهد که می‌تواند در بزرگسالی برایشان مفید واقع گردد و استفاده کاربردی از آن داشته باشند. همچنین، آموزش برنامه نویسی به کودکان، مهارت های حل مسئله ی کودک را بهبود بخشیده و به آنها کمک می‌کند تا برای فهم مطالب پیچیده، از ذهن‌شان استفاده ی بهتری کنند.

سخن پایانی

در نتیجه، امنیت اسکرچ برای کودکان، یک اولویت بسیار مهم است. با توجه به رشد روزافزون فضای مجازی، و استفاده گسترده کودکان از این فضا، حفظ امنیت آن‌ها در برابر خطرات مختلف ضروری است. باید تلاش کنیم تا با استفاده از فیلترینگ مناسب، آموزش‌های مناسب، و نظارت دقیق، کودکان را در مقابل محتوای نامناسب، تبلیغات تقلبی و سایر خطرات آنلاین، محافظت کنیم.

علاوه بر این، همکاری والدین، معلمان و سازمان‌های ذیربط در جامعه نقش بسزایی در بهبود امنیت اسکرچ برای کودکان دارند. با همکاری همگان و ترویج فضای آموزشی سالم و مناسب، می‌توان به حفظ امنیت کودکان، در فضای مجازی پاسخ داد.

دست گذاشتن به امنیت اسکرچ برای کودکان به معنای حمایت از سلامت روانی و جسمی آن‌ها است. بنابراین، باید تلاش کنیم تا با ارائه یک فضای آموزشی مناسب و امن، کودکان را در مقابل خطرات آنلاین محافظت کرده و آینده‌ی سالم و موفق آن‌ها را تضمین کنیم.

چه امتیازی به این مقاله میدهید

جالب نبود

متوسط

خوب

خیلی خوب

خیلی عالیه

مدیر سایت

نویسنده

مدیر سایت

دیدگاه ها
0 دیدگاه