حل باگ اسکرچ

حل باگ اسکرچ
مقالات اسکرچ
مدت زمان مطالعه : [rt_reading_time]
  • 0 نفر پسندیدند
  • ذخیره کردن
  • 388
فهرست
  • باگ چیست؟
  • تاریخچه باگ
  • دیباگ
  • حل باگ اسکرچ

حل باگ اسکرچ

در دنیای کامپیوتر و مخصوصا برنامه نویسی با واژه باگ  (Bug) زیاد برخور می‌کنید که یک مسئله رایج است که ما در این مقاله به حل باگ اسکرچ پرداختیم. اکثر برنامه نویسان یا آنهایی که با سیستم کار می‌کنند حتما یک بار به باگی در سیستم یا برنامه‌شان یا کدهایی که نوشته‌اند برخورده اند. حال شاید این سوال برای شما پیش آید: اصلا باگ چیست ؟ با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب با مفهوم باگ و تاریخچه پیدایش و نام گذاری و حتی کلمه مقابل آن یعنی دیباگ و حل باگ اسکرچ آشنا شوید.

باگ چیست؟

خود کلمه باگ  (Bug) به معنای حشره است اما در حوزه علم رایانه معنای دیگری دارد. معمولا کسانی که در حوزه برنامه نویسی فعالیت میکنند، وقتی یک اشتباهی در ساختار برنامه به وجود می آید که باعث می‌شود درست اجرا نشود، آن را باگ می‌نامند.
باگ‌ها انواع مختلفی دارند که در هر قسمت از دنیای برنامه نویسی ممکن است بوجود بی‌آید. میتوانید در مقاله انواع باگ‌ها بیشتر با آن‌ها آشنا شوید و در مورد آنها مطالعه کنید.

تاریخچه باگ

اصطلاح باگ اولین بار توسط خانم گریس هوپر (Grace Murray Hopper)  در سال ۱۹۴۵ هنگامی که در دانشگاه هاروارد مشغول تحصیل و تحقیق در رشته کامپیوتر بود، به کار برده است.  او هنگام کار با سیستم خود به مشکل برخورد کرده بود که وقتی آن را باز کردند با یک حشره مواجه شدند. حشره وارد سیستمشان شده بود و به همین علت سیستم نمی‌توانست به خوبی کار کند. خانم هوپر هم آن را باز کردند و متوجه وجود آن حشره در سیستم شدند و به شوخی آن را باگ به معنی حشره نامیدند. که بعدها از همین اسم برای مشکلات دیگر در دنیای برنامه نویسی استفاده شد.حل باگ اسکرچ ۳

این عکس اولین باگ برنامه نویسی است. پروانه‌ای که وارد سیستم شده بود و آنجا مانده بود ، باعث اختلال در کارکرد دستگاه شده بود.

دیباگ

در مقابل کلمه باگ ما کلمه دیباگ ( Debug ) را داریم. به فرایند پیدا کردن اشتباهات، ایرادها و حذف آنها از برنامه ، دیباگ (Debug) گفته می‌شود. دیباگ کردن روش‌های مختلفی دارد مثلا می‌توان مستقیم دیباگ کرد یا از نرم‌افزارهای مختلفی برای این‌ کار استفاده کرد. در ادامه به حل یکی از باگ‌های زبان برنامه نویسی اسکرچ می‌پردازیم. البته تا الان تنها باگ شناسایی شده در زبان اسکرچ همین بوده که به راحتی هم حل می‌شود.

حل باگ اسکرچ

حل باگ اسکرچ، شاید تا الان برای شما پیش آمده باشد که در برنامه اسکرچ ۳ ، قسمت اطلاعات شکلک بخواهید اعداد را تغییر دهید و برای شما غیر فعال باشد؟ یا مثلا بخواهید در بلاک‌های آن نوشته یا پیامی بنویسید اما نوشته‌ها برای شما نشان داده نشود؟ در اکثر مواقع هنگامی که با این مشکل برخورد می‌کردید مجبور می‌شدید برنامه اسکرچ خود را ببندید و بعد از چند دقیقه مجدد آن را باز کنید. با این کار وقت شما گرفته می‌شد یا اینکه ناامید از کار آن را رها می‌کردید.

اما الان یک راه حل ساده‌تر برای حل باگ اسکرچ وجود دارد به صورتیکه وقتی این مشکل برای شما پیش می‌آید تنها کافیست از نوار پایین صفحه سیستم، اشاره‌گر موس خود را به روی منوی استارت ببرید و یا روی صفحه کلید خود، کلید استارت را فشار دهید و بعد از چند ثانیه صفحه استارت را ببندید حال مثل قبل شما می‌توانید اعداد و یا نوشته‌های خود را در اسکرچ تایپ کنید و مشکل شما برطرف شده است . به همین راحتی شما یک باگ را در اسکرچ دیباگ کردید.

در این ویدئوی آموزشی حل باگ اسکرچ با یک ترفند خیلی ساده می‌توانید باگ تایپ در اسکرچ را حل کنید یا به قول برنامه‌ نویسان آن را دیباگ کنید.

می توانید برای دیدن ویدیو آموزشی حل باگ اسکرچ روی لینک کلیک کنید.

تیم نابغه ساز در تلاش است تا با تهیه چنین مقالاتی بتواند برنامه نویسی را برای برنامه نویسان شیرین تر و جذاب تر نماید.

چه امتیازی به این مقاله میدهید

جالب نبود

متوسط

خوب

خیلی خوب

خیلی عالیه

نخعی الهه

نویسنده

نخعی الهه

دیدگاه ها
0 دیدگاه