حضور مدیرعامل ورتا در برنامه‌ی و اما امشب

حضور مدیرعامل ورتا در برنامه‌ی و اما امشب
اخبار
مدت زمان مطالعه : دقیقه
  • 0 نفر پسندیدند
  • ذخیره کردن
  • 893
فهرست

حضور مدیرعامل ورتا در برنامه‌ی و اما امشب

به گزارش روابط عمومی نابغه‌ساز سرکار خانم الهه نخعی، مدیرعامل شرکت ورتا، یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ میهمان فرش قرمز برنامه زنده تلویزیونی «و اما امشب» بود.

خانم نخعی در این برنامه زمینه‌ی اصلی فعالیت شرکت را آموزش برنامه‌نویسی به کودکان و نوجوانان و استعدادیابی آن‌ها در این حوزه دانست و گفت: بعد از تحقیق متوجه شدم در کشورهای پیشرفته‌ی دنیا زبان‌های مخصوصی برای آموزش برنامه‌نویسی به کودکان طراحی شده که بدون اینکه کودک احساس کند، به صورت سرگرمی، انیمیشن‌سازی و برنامه‌نویسی را به آن‌ها آموزش می‌دهند. از این طریق تا قبل از ۱۵سالگی متوجه می شوند که آیا کودک استعداد برنامه‌نویسی را دارد که در ادامه مسیر تحصیلات دانشگاهی را در این حوزه پیگیری کند.

وی افزود: برای کشف استعداد کودکان در این زمینه، یک پلتفرم تخصصی در حوزه برنامه‌نویسی کودک و نوجوان ایجاد کرده ایم تا آن‌ها انیمیشن‌ها و برنامه‌هایی را که ساخته‌اند به اشتراک گذاشته و با هم ارتباط برقرار کنند. در این پلتفرم یک پشتیبان به صورت آنلاین و ۲۴ ساعته حضور دارد که به سوالات آن‌ها در این زمینه پاسخ می‌دهد، کودکان و نوجوانان ۶ تا ۱۶ سال که در دوره‌های آموزشی برنامه‌نویسی شرکت می‌کنند، بعد از اتمام دوره‌ها نیز با یکدیگر و مربیان خود در این پلتفرم ارتباط دارند.

وی اصلی‌ترین هدف شرکت را پایین آوردن سن برنامه‌نویسی در کشور دانست و گفت: متاسفانه میانگین سن برنامه‌نویسی در کشور ۲۸ سال است و با توجه به اینکه تمام دنیا به سمت صنعت دیجیتال و آی تی(IT) پیش می‌رود، اگر این کار را از سن کودکی انجام ندهیم، دچار مشکل خواهیم شد.
نخعی افزود: یکی از اهداف دیگر ما تبدیل استان یزد به قطب برنامه‌نویسی در ایران است.

چه امتیازی به این مقاله میدهید

جالب نبود

متوسط

خوب

خیلی خوب

خیلی عالیه

مدیر سایت

نویسنده

مدیر سایت

دیدگاه ها
2 دیدگاه