آغاز طرح آموزش برنامه نویسی و مهارت‌های دیجیتال دانش‌آموزان در استان یزد

اخبار
مدت زمان مطالعه : دقیقه
  • 1 نفر پسندیدند
  • ذخیره کردن
  • 1347
فهرست

آغاز طرح آموزش برنامه نویسی و مهارت‌های دیجیتال دانش‌آموزان در استان یزد

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با حضور در استان یزد، از آغاز طرح آموزش برنامه‌نویسی و مهارت‌های دیجیتال برای دانش‌آموزان این استان خبر داد.

میثم عابدی در این مراسم گفت: این طرح با هدف عدالت آموزشی و مهارت‌افزایی دانش‌آموزان در حوزه دیجیتال، با همکاری وزارت آموزش و پرورش و سکوهای داخلی آموزش برنامه‌نویسی، در گام اول برای بیش از 13 هزار دانش‌آموز یزدی آغاز شده است.

وی افزود: این طرح با رویکرد دولت مردمی در عدالت آموزشی، ایجاد حس شور و نشاط و آموزش مهارت‌های کاربردی برای زندگی بهتر و اشتغال‌آفرینی، اجرا می‌شود.

عابدی با بیان اینکه تلاش می‌شود درصد قابل توجهی از دانش‌آموزان سراسر کشور از این طرح بهره‌مند شوند، خاطرنشان کرد: بالابردن سطح علمی و سواد دیجیتال فردی و خانواده، بالا بردن سطح استاندارد آموزشی و سطح کیفی محتوا و محیط آموزشی کودک و نوجوان و سامان بخشی به محیط قابل دسترس نسل آینده، از راهبردهای این رویداد بزرگ ملی است.

باحضور معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیرکل آموزش و پرورش، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و جمعی از مسئولین استانی، این طرح در گام اول برای بیش از 13 هزار دانش آموز یزدی شروع شد و از روند اجرا در مدرسه دخترانه مارکار و پسرانه شهید صدوقی بازدید بعمل آمد

منبع : https://yazd.ict.gov.ir/fa/news/138089/

https://www.iribnews.ir/00Gzeh

چه امتیازی به این مقاله میدهید

جالب نبود

متوسط

خوب

خیلی خوب

خیلی عالیه

5 از 1 رای
مدیر سایت

نویسنده

مدیر سایت

دیدگاه ها
0 دیدگاه