۱۳ دلیل یادگیری برنامه نویسی اندروید

دلیل یادگیری برنامه نویسی اندروید
آموزش برنامه‌نویسی
مدت زمان مطالعه : دقیقه
  • 0 نفر پسندیدند
  • ذخیره کردن
  • 1220
فهرست
  • چرا باید برنامه نویس اندروید شویم؟‌
  • ۱۳ دلیل یادگیری برنامه نویسی اندروید
  • سخن پایانی

۱۳ دلیل یادگیری برنامه نویسی اندروید

اینکه دلیلی برای یادگیری دانشی داشته باشید، مثل این است که شما برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود هدف و آینده ای را در نظر گرفته اید. در حال حاضر هزاران علم و دانش و تکنیک وجود دارد که یادگیری همه آن‌ها برای یک نفر اصلاً امکان پذیر نیست و از این رو هر فردی باید به سمت یادگیری اساسی برود که مطابق با سلیقه او است و هم این که نیاز بیشتر افراد جامعه را برطرف کند.

ما در این مقاله بیشتر به دنبال این هستیم که به شما بگوییم که دلیل یادگیری برنامه نویسی اندروید چیست. پس مخاطب هدف ما در این مقاله، بیشتر کسانی یا آن‌هایی هستند که قصد یادگیری اندروید را دارند تا تصویری روشنی از موقعیت کاری و موفقیت خود در آینده داشته باشند.

چرا باید برنامه نویس اندروید شویم؟‌

شما می توانید در سایت گوگل بروید و یا ویدیوها، پادکست ها و مقالات زیادی را در اینترنت پیدا کنید و از آنها اموزش ببینید. به زبان ساده تر شما گنجینه ی علمی پرباری درباره ی این زمینه در دست دارید.

وجود منابع و دوره های آنلاین فارسی و غیر فارسی زیاد وجو دارد و شما می توانید در هر مکان، هر زمان و با هر سرعتی یادگیری را ادامه دهید چون اختیار دوره های آموزشی و آنلاین و غیر آنلاین دست خودتان است. همچنین شما میتوانید با مطالعه ی مقالات جدیدتر از اخرین بروزرسانی های برنامه نویسی اندروید نیز مطلع شود. چون اندروید پلتفرمی هست که زود  به زود آپدیت می شود. سایت مجموعه آموزشی نابغه ساز که هم اکنون در حال آموزش آن هست که بعنوان یکی از پلتفرم های آموزش برنامه نویسی است که توجه ویژه ای به تولید مقالات و محصولات آموزشی در زمینه ی برنامه نویسی اندروید کرده است.

یادگیری اندروید

۱۳ دلیل یادگیری برنامه نویسی اندروید

قبل از اینکه دلایل یادگیری زبان برنامه نویسی اندروید را بیان کنیم، به یک نکته خیلی مهمی باید توجه کنید. هر شخصی دلایل مخصوص به خود را برای یادگیری دارد. بعضی دلایل ممکن است که از دید یک نفر خیلی جالب به نظر نیاید؛ اما از دید شخصی دیگر، خیلی مهم باشد. برای همین شما باید دلیل یادگیری را در درون خودتان جست‌وجو کنید. یا بهتر بگوییم که اول باید خود را راضی کنید که به سمت کلاس‌های آموزش طراحی اپلیکیشن اندروید بروید یا نه. تا وقتی که چنین اتفاقی نیافتد، شما در کار خود موفق نخواهید شد.

بازار کار وسیع در ایران

۱- بازار کار وسیع در ایران

در اینکه گوشی‌های هوشمند به یک عضو جدانشدنی مردم تبدیل شده است، شکی نیست. در دست هرکسی، کودک و نوجوان، پیر و جوان می‌توان یک گوشی هوشمند دید که پلتفرم اکثریت آن‌ها اندروید است. برای همین در حال حاضر بیشتر شرکت‌ها به سمت طراحی اپلیکیشن اندروید رفته‌اند و از آن‌هایی که به این زبان برنامه نویسی تسلط و علاقه دارند، در جذب آن‌ها استقبال می‌کنند. این معنای بازار کار وسیع برای اندرویدکارها است.

درآمد برنامه نویسی اندروید زیاد است

۲-  درآمد برنامه نویس اندروید زیاد است

برنامه نویسی در دنیا به عنوان یکی از شغل پردرآمد شناخته شده است. اتفاقاً جاوا هم در ابتدای این جدول قرار دارد. خوشبختانه در خصوص کشورش هیچ تفاوتی وجود ندارد و در هر نقطه‌ای که گوشی‌های هوشمند اندرویدی جایی از آن می بینیم و بازار را فرا گرفته‌ است، اندورید نویسی هم پیشرفت کرده است. در ایران هم با توجه به افزایش این گوشی‌ها و در نتیجه رشد برنامه نویسی موبایل، هر روزه شاهد افزایش تقاضای زیادی پروژه‌های برنامه نویسی اندروید هستیم که علاوه بر افزایش کار، به معنای درآمد بیشتری هم هست. یک برنامه نویس اندروید امروزه در ایران بهترین موقعیت کاری را دارد.

اگر زمان کافی برای برنامه نویسی اندروید صرف کنید و بتوانید برنامه نویس نسبتا خوبی باشید درآمد خیلی زیادی خواهید داشت. شاید اسم برخی از مارکت های اندرویدی مثل گوگل پلی، کافه بازار و … به گوش شما خورده باشد.

شما می توانید یک اپلیکیشن با کیفیت و کاربردی تولید کنید و در یکی از مارکت خود را  منتشر کنید که اگر این کار را بکنید می توانید کارفرمای خودتان باشید و با لذت به کارتان برسید و کسب درآمد خوبی هم داشته باشید.

اگر به تعداد فروش و دانلود اپلیکیشن های خوب نگاهی بیاندازید متوجه میشوید درآمدش آنقدر زیاد است که ارزش یادگیری و وقت گذاشتن را دارد.

اگر به مارکت های اندرویدی علاقه مند نباشید می توانید در شرکت های متفاوتی بعنوان توسعه دهنده ی اندروید مشغول به کار شوید که این هم بازار کار بسیار خوبی دارد.

روش دیگر کسب درآمد از طریق برنامه نویسی اندروید کار فریلنسر هست که پروژه ها را از راه دور بگیرید و در خانه انجام دهید و تحویل دهید. برای این کار هم پلتفرم های ایرانی و جهانی وجود دارد که می توانید استفاده کنید.

پرداخت درون برنامه ای اپلیکیشن ها و قراردادن تبلیغات دیگران نیز روش های معمول کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید هست که سریعا شما را به پول می رساند. مخصوصا برای دانشجو ها و دانش آموزان که به دنبال یک راه سریع درآمد هستند . البته برای برنامه نویسان پیشرفته درآمد خیلی بالاتر هست.

مهاجرت و اقامت آسان

۳- مهاجرت و اقامت آسان

کشورهای اروپایی به ویژه حوزه اسکاندیناوی و همچنین کانادا بیشترین مقصد برنامه نویسان اندروید برای مهاجرت و کسب کار است. اکثر آن‌هایی که در ایران برنامه نویسی جاوا را شروع می‌کنند، به امید اینکه روزی بتوانند تا در کانادا یا دیگر کشورها به خاطر دانش خود مجوز اقامت بگیرند، شروع به فعالیت و انجام پروژه‌های مختلف می‌کنند. حتی از نظر تحصیلات دانشگاهی، کانادا برترین کالج‌ها را برای آموزش دارد و بسیاری از دانشجویان ترجیح می‌دهند تا دوره‌های پیشرفته برنامه نویسی اندروید خود را در این کشور بگذارند.

اطلاعات شما بیشتر از بقیه برنامه‌نویس‌ها است

۴- اطلاعات شما بیشتر از بقیه برنامه‌نویس‌ها است

افرادی که سمت طراحی اپلیکیشن اندروید می‌روند، اطلاعاتی بیشتر از بقیه دارند. در واقعیت به دنبال زبانی رفتند که خیلی خاص و البته سخت است و کمتر کسی حاضر می‌شود که وارد این عرصه شود. برای همین بقیه شما را به چشم یک نخبه نگاه می‌کنند، البته واقعاً نخبه هم هستند، پروژه‌هایی که برنامه نویسان اندروید انجام می‌دهد، واقا سخت‌ و پیچیده‌ است و گاهی لازم است که هفته ها و ماه‌ها برای اجرای یک کد برنامه ریزی کرد.

۵-  دامنه کاربردی بسیار بالایی دارد

برنامه نویسی اندروید دامنه کاربردی بسیاری زیادی دارد. به غیر از ساخت اپلیکیشن های گوناگون، از آن می‌توان در ساخت برنامه های کاربردی برای سیستم‌های دیگر هم نیز مورد استفاده کرد. برای مثال صداوسیما، صنعت هواپیمایی، خودروسازی و بسیاری از موارد دیگر نیاز به برنامه نویسان اندروید دارند. در حقیقت، یادگیری آن فقط محدود به گوشی موبایل هوشمند نمی‌شود.

۶-  مدیر تیم برنامه نویسی می‌شوید

اکثر افرادی که به برنامه نویسی اندروید مسلط هستند، به راحتی می‌توانند در شرکت پیشرفت پیدا کرده و حتی تا سمت مدیر تیم برنامه نویسی هم پیش بروند. ارزش دارد که کمی سختی را تحمل کنید؛ ولی در عوض ان ، پیشرفت سریعی در آینده خواهید داشت.

۷- در همه جای ایران برای آن کار است

برای افرادی که برنامه نویسی اندروید می‌کنند، همیشه کار است. بهتر است که این جمله را هم به آن اضافه کنید. در همه جای ایران، برنامه نویسان اندروید می‌توانند کار پیدا کنند. در هر شرکت بزرگی می‌توان آگهی استخدام افراد مسلط به طراحی اپلیکیشن با اندروید را مشاهده کرد. البته ممکن است که در مقدار حقوق درخواستی تفاوت‌هایی وجود داشته باشد؛ اما مهم این است که شخصی با چنین توانایی‌هایی وقت بیکار نخواهد ماند.

۸- شما چند زبان دیگر را هم خواهید دانست

بسیاری از آن‌هایی که وارد عرصه برنامه نویسی اندروید می‌شوند، از قبل آشنایی با برنامه نویسی با زبان‌هایی مانند سی شارپ و غیره را داشته‌اند و به عبارتی با دنیای برنامه نویسی آشنا هستند. از این رو، این افراد خیلی راحت و سریع‌تر از بقیه افراد می‌توانند طراحی اپلیکیشن را یاد بگیرند، زیرا ذهن آن‌ها از قبل آمادگی لازم را داشته است.

۹ − راحت بودن و وجود منابع زیاد برای یادگیری

یکی از بهترین ویژگی های برنامه نویسی اندروید این است که یادگیری آن آسان و جالب است. منابع خیلی زیادی برای یادگیری برنامه نویسی اندروید در اینترنت و فضاهای مجازی وجود دارد. تنها چیزی که شما نیاز دارید هنر جستجو کردن در گوگل است ، اگر یاد بگیرید خوب سرچ کنید آموزش یا راه حل در هر قسمت از برنامه نویسی اندروید را می توانید پیدا کنید.

۱۰− اندروید متن باز و کاملا رایگان است

سیستم عامل Android یک سیستم عامل برپایه ی لینوکس شخصی سازی شده است که کاملا متن باز و رایگان دارد و این اجازه را میدهد تا برنامه نویسان برای آن اپلیکیشن تولید و اجرا کنند. از آنجایی که طرفدار این سیستم عامل زیاد است شما میتوانید مشکلاتتان را مطرح کنید تا خیلی زود چند راه حل برای شما ارائه دهند.

متن باز بودن به این معنی است که شما به آسانی می توانید به کدهای درون یک نرم افزار دسترسی داشته باشید، شما می توانید از کدهای درون آن یاد بگیرید و همچنین میتوانید در روند توسعه ی آن پروژه هم شرکت کنید.

در سالهای اخیر رشد همه چیز به سمت آزادی نرم افزار و متن باز بودن در حال حرکت است از جمله افزایش سریع محبوبیت زبان های برنامه نویسی که متن باز بودند یا افزایش استفاده از سیستم عامل هایی که متن باز بودند مثل : لینوکس و اندروید و …

متن باز بودن اندروید این اجازه را داده است که هر شرکت تولید کننده گوشی و تبلت هوشمند یا تلویزیون های هوشمند نسخه ی ویژه و اختصاصی شده ای را تولید کند و روی آن نصب کن که کاربرد اندروید را خیلی بیشتر کرده است. مسئله ی متن باز بودن اندروید یکی از دلایل محبوبیت اندروید که توسط شرکت های مختلفی در انواع کشورها مورد استقبال قرار گرفت و توانست بازار موبایل های هوشمند را از اپل بگیرد.

۱۱- اندروید سریعترین تکنولوژی در حال توسعه است

اندروید سریعترین رشد را در بین اکثر تکنولوژی ها و مخصوصا سیستم عامل های گوشی های هوشمند داشته است. اگر نمودارهای رشد سیستم عامل های مختلف را نگاه کنید دیگر نیاز به هیچ توضیح دیگری نیست. اندروید علاوه بر اینکه خودش سرعت رشد و محبوبیت خیلی زیادی داشته، سرعت روند اپلیکیشن های تولید شده برای آن نیز رو به رشد فراوانی است و پیش بینی شده که این رشد به صورت تصاعدی ادامه خواهد داشت و تقاضا برای اپلیکیشن های جدید هر ساله بیشتر از قبل بوده است.

بنابراین دلیل این سرعت رشد، بروزرسانی های مرتب سیستم عامل اندروید و همچنین تولید اپلیکیشن های خدماتی زیادی بوده است. اپلیکیشن هایی که واقعا کار مردم را راحت تر کرده است. کاری که یک اپلیکیشن انجام می دهد احتمالا ساعت ها در روز از زمان شما را صرفه جویی کند.

۱۲- راه‌اندازی تجارت بین‌المللی

طراحی اپلیکیشن اندروید در همه جای دنیا امروزه طرفداران زیادی دارد. این یک فرصت استثنایی برای افراد است تا به راحتی و خیلی سریع بتوانند یک کسب‌وکار بین‌المللی راه‌اندازی کنند.

۱۳ – برنامه نویسی اندروید باعث خلاقیت شما می شود و آینده ی خوبی دارد

یکی دیگر از دلایل خوب برنامه نویسی اندروید این است که باعث میشود تا خلاقیت، روش فکر کردن و مهارت های کدنویسی شما شکوفا شود و در این زمینه ها رشد کنید.

همچنین شما بعنوان برنامه نویس هر روزه با اپلیکیشن های مختلفی که کار می کنید ایده هایی جالب به ذهن شما می رسد تا بتواند خلاقیت و نوآوری شما را افزایش دهد و اینکه ابزار خلق آنها را می دانید پس می توانید اپ های جدیدی تولید کنید.

برنامه نویسانی که اپ های موبایلی تولید می کنند نسبت به دیگر برنامه نویس خلاق تر هستند دلیل آن نیز جذابیت بالا و همچنین مخاطبین بیشتر اپلیکیشن های اندرویدی نسبت به آیفون هست.

اگر علاقه مند به دنیای بازی هم هستید می توانید برای اندرویدی بازی سازی کنید چون این زمینه نیز مخاطبین زیادی دارد و می تواند به خلاقیت و رشد ذهنی شما در زمینه ی برنامه نویسی کمک بسیاری بکند.

از آنجایی که تمامی آمارهای سایت های معتبر به رشد سریعتر و قویتر اندروید در سال های آینده را پیش بینی کرده اند پس می توان روی برنامه نویسی اندروید سرمایه گذاری کرد و برای زندگی آینده خود و اپلیکیشن های خود برنامه ریزی هایی انجام دهید.

سخن پایانی

در دنیایی که تکنولوژی به سرعت پیشرفت می‌کند و دستاوردهای نوآورانه‌ای در همه‌ی ابعاد زندگی‌مان ایجاد می‌شود، یادگیری برنامه نویسی اندروید بیش از یک مهارت فنی است. این بهترین زمان برای آغاز یادگیری است، زیرا آینده‌ای شیرین و پر از فرصت‌های لازم را به شما ارائه خواهد کرد.

همچنین، با یادگیری این مهارت، شما قادر خواهید بود تا خلاقیت خود را در دنیای دیجیتال به اجرا درآورید. ایجاد برنامه‌ها و اپلیکیشن‌هایی که از تخصص و ابتکار شما برخوردارند، فرصت‌های تجاری جدیدی را در پی دارد.

 

چه امتیازی به این مقاله میدهید

جالب نبود

متوسط

خوب

خیلی خوب

خیلی عالیه

مدیر سایت

نویسنده

مدیر سایت

دیدگاه ها
0 دیدگاه