اموزش برنامه نویسی به زبان اندروید

اموزش برنامه نویسی به زبان اندروید
آموزش برنامه‌نویسی
مدت زمان مطالعه : دقیقه
 • 0 نفر پسندیدند
 • ذخیره کردن
 • 1533
فهرست
 • چرا برنامه نویسی اندروید یکی از مهمترین زبان برای برنامه نویسان است؟
 • ساخت اپلیکیشن اندروید چگونه است؟
 • آشنایی بااموزش انواع زبان برنامه نویسی اندروید
 • یک اپلیکیشن اندرویدی چطور توسط یک کودک ساخته شود؟
 • سخن پایانی

اموزش برنامه نویسی به زبان اندروید

اموزش برنامه نویسی به زبان اندروید یکی از بهترین و پراستفاده ‌ترین  زبان سیستم عامل موبایل درکل جهان است .به دلیل اینکه بیش از نیمی از کاربران جهان از گوشی های هوشمند با زبان برنامه نویسی اندروید میتواند برای کودکان جالب باشد تا آنها را تشویق کند به سمت برنامه نویسی بروند دلیل اصلی آن این است که کودکان روزانه از اپلیکیشن های زیادی روی گوشی موبایلشان یا تبلتشان استفاده میکنند. برای مثال اگر کودک شما موسیقی گوش میده ، فیلم میبینه یا یه تاکسی آنلاین برای شما با اسنپ میگیره همه ی این کارها رو با استفاده از اپلیکیشن های نصب شده روی گوشی یا تبلت خودش انجام میدهد.

پس کاربرد زبان برنامه نویسی اندروید در طراحی اپلیکیشن های است که می توانند از این اپلیکیشن های نوشته شده برای ایجاد و بدست یافتن به ارتباطات و اطلاعات استفاده کنند و از آنها برای رفع نیازهای مربوط به کارهای روزمره  بهره ببرند و از طرفی کسانی که با یکی از زبانهای برنامه نویس اندروید فعالیت دارند و  از برنامه نویسی اندروید درآمدزایی می کند!

اگر در کل از شما  بپرسند برنامه نویسی چیست، می توان جواب داد  تبدیل ابزار خام دیجیتال به ابزاری هوشمند که قابل استفاده است و توسط  مجموعه ای از کدها ودستورات انجام می‌شود.

برنامه نویسی اندروید

چرا برنامه نویسی اندروید یکی از مهمترین زبان برای برنامه نویسان است؟

تا به امروز به این فکر کردید که روزی چندین بار هر فرد بزرگسال و حتی کودکان تلفن هوشمند خود را چک می کنید؟ مطابق با آماری که بر اساس گزارش ها بدست آمده هر فرد تقریبا ۸۶ بار در روز گوشی موبایل خود را چک می کنید که این واقعا تعجب آور است (این آمار به طور میانگین برای بیشتر افراد درست است). شاید از خودمان بپرسید این همه چک کردن گوشی در یک روز چطوری ممکن است؟

جواب کاملا مشخص است : بخاطر اپلیکیشن های موبایل مانند فیس بوک، اینستاگرام، یوتیوب، واتس اپ، تلگرام و ایتا و… !! و دلیل این است که ما به گوشی های هوشمند خودمان اعتیادپیدا کرده ایمو بصورت ناخواسته و ناخودآگاه در زندگی ما اثر دارد.

این تحقیقات نشان می دهد که اکثر مردم جهان از گوشی های اندرویدی استفاده می کنند و نیاز به اپلیکیشن های مختلف برای سلیقه های مختلف روز به روز بیشتر می شود.

اگر یکم فکر کنید متوجه می شوید که پس اگر برنامه نویسی اندروید بلد باشید به در این دوره بسیار در آمد زا است! اگر شما یک برنامه نویس اندروید حرفه ای یا حتی متوسط هم باشید می توانید درامدزایی خوبی از این فناوری پیشرفته و مدرن داشته باشید بشرطی که بدانید از چه فناوری های بهتری در این راه استفاده کنید.

ساخت اپلیکیشن اندروید چگونه است؟

اگر بخواهید کدنویسی اپلیکیشن اندروید را شروع کنید ولی نمی دانید از کدام زبان برنامه نویسی برای اندروید استفاده و یاد بگیرید؟ نیازمند انتخاب دقیق وصحیح یکی از زبان های برنامه نویسی اندروید است .با مطالعه  مطالب اموزش برنامه نویسی به زبان اندروید به معرفی بهترین زبان برای توسعه برنامه های اندرویدی می پردازیم. البته شما باید مفاهیم برنامه نویسی را تا حدودی بدانید تا بتوانید در این مسیر به راحتی گام بردارید.

آشنایی بااموزش انواع زبان برنامه نویسی اندروید

یادگیری Java

▪ یادگیری Java اولین گام دراموزش برنامه نویسی به زبان اندروید

برای اموزش برنامه نویسی به زبان اندروید ایتدا شما نیازمند یادگیری زبان‌های برنامه نویسی دیگری مانند جاوا، هستید. زبان برنامه نویسی جاواJava)  یکی از دو گزینه رسمی برای طراحی و توسعه می باشد. زیان جاوا به اصلی‌ترین زبان برنامه نویسی اندروید معروف است. دلیل استقبال بالای برنامه نویسان از جاوا، حمایت گوگل از این زبان است.

یکی از ویژگی آن به برنامه نویس ب اجازه دهد که برنامه را یکبار بنویسند و در هر جایی که بخواهد آنرا اجرا کنند. نحو جاوا شبیه C و ++ C است اما امکانات کمتری نسبت به  آنها دارد.

اصلا سیستم عامل اندروید با زبان جاوا خلق شده است. پس یادگیری جاوا در واقع ابتدای مسیر اموزش برنامه نویسی به زبان اندروید است. زبان برنامه نویسی جاوا میتواند یک نقطه ی شروع قوی برای کودکان باشد و از آنجایی که این زبان گسترده و قوی نیز هست درآینده حتما به درد آنها میخورد و میتوانند با این زبان انواع برنامه ها و بازی ها را خلق کنند.

مارکوس پرسون کسی بود که زبان برنامه نویسی جاوا را بدون رفتن به دبیرستان یا حتی دانشگاه آموخت و بصورت تمرینی با این زبان بازی های ساده ای درست میکرد ، همین پرورش ذهنی از زمان های نوجوانی باعث شد تا بتواند در جوانی خود پرفروش ترین بازی جهان را با زبان جاوا بسازد و بعنوان بزرگترین برنامه نویسان بازی در جهان مطرح باشد.

یک اپلیکیشن اندرویدی چطور توسط یک کودک ساخته شود؟

قبل از اینکه برنامه نویسی اندروید بصورت تخصصی توسط کودکان شروع شود باید در نظر داشته باشند ،اموزش برنامه نویسی به زبان اندروید در حقیقت دو بخش عمده است یکی بخش ظاهر اپلیکیشن های اندرویدی و دیگری کدهای پشت صحنه ی اپلیکیشن های اندرویدی.

اندروید استودیو

▪ اندروید استودیو (Android Studio)

اندروید استودیو محیطی برای برنامه نویسی است که شرکت گوگل به صورت رایگان برای برنامه نویسان اندروید ایجاد کرده است. توسط اندروید استودیو می‌توانید برنامه های مختلفی را برای ابزارهای هوشمندی که سیستم عامل اندروید بر روی آن ها نصب باشد و بسازید.

کار با اندروید استودیو سخت است؟

معولا افراد تازه کار از برنامه نویسی و توسعه اپلیکیشن‌های موبایلی و دسکتاپ این است که یک ادیتور را باز کرده و شروع به نوشتن کدها می‌کنیم . اما به این صورت نیست و شما باید مهارت کار با کیت ابزار توسعه پلتفرم موردنظر و کتابخانه‌های در دسترس را بیاموزید. بنابراین در محیط توسعه اندروید استودیو هم مانند سایر گزینه‌ها لازم است ابتدا موارد موردنیاز را روی سیستم خود نصب و راه اندازی کنید.

اندروید استودیو نرم افزاری که کودکان باید یاد بگیرند.

برنامه ی اندروید استودیو یک محیط بسیار خوب برای اموزش برنامه نویسی به زبان اندروید است که کاملا رایگان است و روی هر سیستمی میتوانید به راحتی  نصب کنید.

این محیط نرم افزاری دارای بخش های زیادی است که به کودکان اجازه میدهد تا هم بتوانند اپلیکیشن اندرویدی خود را برنامه نویسی کنند هم روی گرافیک آن کار بکنند و هم پروژه خود را خطایابی کنند. بخش های دیگری کدها را به سادگی نمایش میدهند و برنامه نویس میتواند بین فایل ها و بخش های مختلف جابجا شود.

چگونه کودکان برنامه نویسی اندروید را یاد بگیرند ؟

فرآیند برنامه نویسی برای افراد با سن بالا زیاد پیچیده و مشکل نیست ولی ممکن است برای کودکان پیچیده باشد ولی کودکان یک امتیازی نسبت به افراد بزرگسال دارند که حوصله ی زیادی و اشتیاق برای یادگیری دارند.

داشتن اموزش برنامه نویسی به زبان اندروید یک دوره اموزش زبان برنامه نویسی اندروید خیلی مهم است و کودکان باید به همراه یک مدرس آموزشی تمرینات را انجام دهند تا به مباحث تسلط پیدا کنند. پس قبل از هر چیزی به دنبال یک دوره ی آموزشی برنامه نویسی خوب باشید و با مجموعه آموزشی نابغه ساز همراه باشید.

مزایای برنامه نویسی اندروید

مزایای اموزش برنامه نویسی به زبان اندروید

در حال حاضر برنامه نویسی برای ابزارها یی که دارای سیستم عامل اندروید هستند،  برای ما امتیاز محسوب می‌شود. نقطه برتری کدنویسی برای اندروید نسبت به iOS این است که در ایران بیشتر از ۲۵ میلیون گوشی اندروید وجود دارد. این مقدار از کاربران اندروید به دلیل گرانی نوسانهای قیمت محصولات آیفون و مشکلات و تحریمهای موجود در ایران، در حال افزایش است.

چه چیزی اندروید را خاص کرده است ؟‌

چه چیزی اموزش برنامه نویسی به زبان اندروید را خاص کرده است ؟‌

اندروید یک سیستم عامل متن باز بودن اندروید و تولید نرم افزارها در دسته های مختلف اجتماعی، ارتباطی، فیلم، موسیقی، بازی، سرگرمی و… باعث شده اند که برنامه نویسان اندروید، این سیستم عامل را انتخاب کنند. و به عبارتی دیگر سورس کد این سیستم عامل بصورت آزاد و باز در اختیار عموم مردم است. زیرا پتانسیل درآمدزایی از طریق ساخت اپلبکیشن های متنوع و مرتبط با نیازهای کاربران، در ایران رشد فزاینده ای داشته است.

و در پایان اموزش برنامه نویسی به زبان اندروید میتواند نقطه ی شروعی برای ساختن بازی های جالب برای اندروید باشد و ما مجموعه آموزشی نابغه ساز شما را در این دوره همراه و پشتیبان شما هستند.

سخن پایانی

و در پایان، اموزش برنامه نویسی به زبان اندروید باعث می‌شود دنیای فناوری را به طور جدی‌تر و گسترده‌تر درک کنیم. از ایجاد برنامه‌های کاربردی ساده تا ساخت اپلیکیشن‌های پیچیده و متنوع، این دانش و مهارت به ما امکان می‌دهد تا با دستاوردهای جدید در دنیای دیجیتال ارتباط برقرار کنیم.

با اموزش برنامه نویسی به زبان اندروید، شما در واقع به جامعه‌ای پویا از توسعه‌دهندگان متصل می‌شوید که در تلاشند تا با ایده‌های خلاقانه خود، جهان دیجیتال را بهبود بخشند و تجربه‌های منحصر به فردی را برای کاربران فراهم کنند.

 

 

چه امتیازی به این مقاله میدهید

جالب نبود

متوسط

خوب

خیلی خوب

خیلی عالیه

مدیر سایت

نویسنده

مدیر سایت

دیدگاه ها
3 دیدگاه
 • تینا

  سلام مرسی از مقاله خوبتون
  اموزش برنامه نویسی به زبان اندروید من خیلی دوست دارم کجا میتونم اموزش ببینم

 • علیرضا

  سلام خسته نباشید
  اموزش برنامه نویسی به زبان اندروید بهتراست یا پایتون ؟ بازارکار کدام بهتر است ؟

 • امیرحسین

  سلام و وقت بخیر
  برای اموزش برنامه نویسی به زبان اندروید ایا باید برنامه نویسی پایه هم بلد باشیم ؟