تاثیر برنامه نویسی در حسابداری

برنامه نویسی در حسابداری
مقالات برنامه نویسی
مدت زمان مطالعه : [rt_reading_time]
 • 0 نفر پسندیدند
 • ذخیره کردن
 • 316
فهرست
 • حسابداری مالی چیست؟
 • تکامل فناوری برای حرفه حسابداری
 • چرا حسابداران برای یادگیری برنامه نویسی مناسب هستند و حسابداری و تاثیر برنامه نویسی در حسابداری تا کنون چقدر به این حرفه کمک کرده است؟
 • آینده حسابداری : تقاضا و تکنولوژی در حال تحول
 • حسابداران با کارهای تکراری زیادی سر و کار دارند.
 • حسابداران صبور هستند و به جزئیات توجه دارند.
 • حسابداران دانش حوزه کسب و کار دارند
 • چرا کدنویسی برای حسابداران مفید است؟
 • سخن پایانی

تاثیر برنامه نویسی در حسابداری

ما در این مقاله می‌خواهیم به تاثیر برنامه نویسی در حسابداری بپردازیم. حسابداری مالی یکی از انواع حسابداری است که تاثیر برنامه نویسی در حسابداری بسیار واضح است در واقع تعریفی برای ثبت و ساماندهی اطلاعات مالی محسوب می‌شود. حسابداری مالی شامل عملیاتی مانند ثبت، جمعبندی و تنظیم گزارش درباره معاملات تجاری در طول یک دوره زمانی مشخص است.

در طی این فعالیت ها و فرایند ها، تمام صورت های مالی مثل ترازنامه ها و آمار سود و زیان سیستم ثبت و محاسبه گردیده و روند سازمان مورد بررسی قرار می‌گیرد و اغلب این کار ها با تاثیر برنامه نویسی در حسابداری مرتبط است.

حسابداری مالی چیست؟

حسابداری مالی چیست؟

برای تعریف حسابداری مالی ابتدا باید معنی تاثیر برنامه نویسی در حسابداری را بدانیم. در این قسمت به تعریف حسابداری مالی که یکی از زیر شاخه های مهم حسابداری است می پردازیم. حسابداری مالی به انگلیسی Financial Accounting می باشد و اشاره به رسیدگی به امور مالی دارد. در حسابدای مالی به فعالیت های مالی صورت گرفته در سازمان ثبات داده میشود و فعالیت های انجام گرفته در قالب گزارش ارائه می شود.

گزارش های مالی شامل تجزیه و تحلیل های فعالیت های مالی انجام گرفته است و میتوان نتیجه گیری لازم را انجام داد. در حسابداری مالی به جزییات فعالیت های اقتصادی صورت گرفته در سازمان توجه می شود و در این نوع، حسابداری و تاثیر برنامه نویسی روی آن بسار مهم و تاثیر گذار است و گزارش های مدونی از فعالیت های مالی صورت گرفته در سازمان ارائه میشود.

تکامل فناوری برای حرفه حسابداری

تکامل فناوری برای حرفه حسابداری

هر حسابداری می‌داند که حسابداری زبان تجارت است. این زبان در طول اعصار دستخوش تغییرات بسیاری شده است. اما با تمام تغییرات، فناوری حسابداری همیشه نقشی در آسان‌تر کردن کار حسابدار داشته است. با افزایش دانش ما از فناوری، توانایی حسابدار برای تجزیه و تحلیل مقادیر آماری نیز افزایش یافته است.

پیشرفت های فناوری توانایی حسابدار را برای تفسیر کارآمد و موثر داده ها افزایش داده است. او اکنون این توانایی را دارد که زبان تجارت را به راحتی تفسیر کند که حسابدار به قابل اعتمادترین مشاور تجاری یک شرکت تبدیل شده است.

چرا حسابداران برای یادگیری برنامه نویسی مناسب هستند؟

چرا حسابداران برای یادگیری برنامه نویسی مناسب هستند و حسابداری و تاثیر برنامه نویسی در حسابداری تا کنون چقدر به این حرفه کمک کرده است؟

حسابداران در کارهای روزمره خود در معرض داده ها هستند. ما دستکاری، تبدیل، انجام محاسبات، ذخیره و به اشتراک گذاری داده ها را انجام می دهیم. برای سال‌ها، اکسل ابزار اصلی ما حسابداران در انجام کارهایمان بوده است. اما با حجم و سرعت داده های امروزی، ابزارهای جدیدی برای پردازش این داده ها ظاهر شده اند. و بیشتر آنها نیاز به دانش برنامه نویسی دارند.

یادگیری برنامه نویسی به ما این امکان را می دهد که از این ابزارهای جدید استفاده کنیم و بینش جدیدی به سازمان ارائه کنیم.

آینده حسابداری : تقاضا و تکنولوژی در حال تحول

آینده حسابداری : تقاضا و تکنولوژی در حال تحول

فناوری هوشمند ممکن است جدید به نظر برسد، اما بسیاری از شرکت ها در حال حاضر از فرآیندهای اساسی حسابداری خودکار استفاده می کنند. وظایف و فرآیندهای حسابداری که ماشین‌ها می‌توانند انجام دهند یا ساده‌سازی کنند، شامل ورود تامین‌کننده، حساب‌های پرداختنی، ممیزی، تدارکات، خرید، مدیریت هزینه، پردازش بسته و درخواست‌های مشتری است.

فناوری هوشمند با تأثیرگذاری بر انواع مشاغلی که در دسترس خواهند بود، آینده حسابداری را شکل می دهد. از آنجایی که سیستم‌های پیشرفته کارهای تکراری را انجام می‌دهند، انسان‌ها با تجزیه و تحلیل بیشتری سر و کار خواهند داشت و به پیوند مهم بین داده‌ها و مشتریان تبدیل می‌شوند. فناوری همچنان بر نقش حسابدار و تقاضای حسابداران در آینده تأثیر خواهد گذاشت.

حسابداران با کارهای تکراری زیادی سر و کار دارند

حسابداران با کارهای تکراری زیادی سر و کار دارند.

رشته حسابداری و تاثیر برنامه نویسی در حسابداری با کارهای تکراری مانند وارد کردن فاکتورها در سیستم، به روزرسانی اطلاعات مشتری در نرم افزار مدیریت عملی، محاسبه مالیات و غیره فراوان است. و با پیشرفت‌های تکنولوژیکی، اکثر آنها اکنون می‌توانند خودکار شوند، زمان ما را آزاد می‌کنند و به ما امکان می‌دهند بر روی وظایف با ارزش افزوده بیشتری تمرکز کنیم.

زمانی که برنامه نویسی به وجود آمد، از همان ابتدا معلوم شد که برنامه نویسی به رشته حسابداری کمک زیادی در آینده خواهد کرد، امروز نیز همانطور که واضح و مشخص است می توان به طور چشمگیری تاثیر برنامه نویسی در حسابداری را دید.

حسابداران صبور هستند و به جزئیات توجه دارند

حسابداران صبور هستند و به جزئیات توجه دارند.

حسابداری یک حرفه منظم است و حسابداری و تاثیر برنامه نویسی روی آن به راحت تر شدن کار در این رشته کمک شایانی کرده است. شما باید اعداد را درست دریافت کنید در غیر این صورت خطر گمراه کردن سهامداران خود را با اطلاعات نادرست دارید. شکیبایی و توجه به جزئیات در هر مرحله از حسابداری – از وارد کردن معاملات به سیستم حسابداری و تاثیر برنامه نویسی روی آن، انجام تنظیمات، و ایجاد گزارش های مالی – انجام می شود.

هر حسابداری می‌تواند با تجربه ممیزی صفحه‌ گسترده شما ارتباط برقرار کند، زیرا اعداد منطقی نیستند – فقط برای اینکه بفهمند از مرجع سلولی اشتباهی در فرمول خود استفاده می‌کنید. امروزه، تبلیغات زیادی در مورد علم داده و هوش تجاری وجود دارد.حسابداری مدیریت صرفاً شاخه ای از حسابداری است که بر ارائه اطلاعات مرتبط به مدیریت برای تصمیم گیری تمرکز دارد.

این فراتر از داده‌های مالی معمولی است و ممکن است شامل داده‌هایی مانند ریزش مشتری، زمان تحویل موجودی، و غیره باشد – هر داده‌ای که برای تصمیم‌گیری تجاری استفاده می‌شود. تفاوت این است که فناوری امروزی اجازه می دهد تا این داده ها در مقادیر بیشتری در مرحله سریع تری جمع آوری و پردازش شوند.

حسابداران دانش حوزه کسب و کار دارند

حسابداران دانش حوزه کسب و کار دارند

تاثیر برنامه نویسی در حسابداری ابزاری برای حل مشکلات است. وسیله ای برای رسیدن به هدف است. از این رو، برای برنامه ریزی خوب، ابتدا باید مشکل حل شده را تعریف کنید. این جایی است که دانش دامنه وارد می شود. حسابداران حوزه هایی را که نیاز به بهبود دارند و برنامه نویسی می تواند به آنها کمک کند می دانند.

هیچ زمانی بهتر از الان برای یادگیری برنامه نویسی وجود ندارد و یکی از رشته هایی که می توانید در آینده به سراغ آن بروید حسابداری است؛ چرا که تاثیر برنامه نویسی در حسابداری بسیار مشهود است. اگر فوراً آن را دریافت نکردید نگران نباشید – هر برنامه نویسی آنجا بوده است. مهم اینه که شروع کنی.

امیدوارم این مقاله تشویقی برای یادگیری برنامه نویسی باشد؛ چرا که حرفه حسابداری و تاثیر برنامه نویسی در حسابداری بسیار مهم است. این یک ابزار ضروری در جعبه ابزار شماست. برنامه نویسی یک تجربه رهایی بخش است – زمان شما را برای پرداختن به کارهای معنادارتر آزاد می کند. در این قسمت تاثیر برنامه نویسی در حسابداری را تا حدی می توان فهمید.

برنامه نویسی در بسیاری از صنایع کاربرد زیادی دارد از جمله صنعت حمل و نقل و … . برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی این موضوع پیشنهاد می شود که مقاله برنامه نویسی در تکنولوژی حمل و نقل را مطالعه بفرمایید.

چرا کدنویسی برای حسابداران مفید است؟

چرا کدنویسی برای حسابداران مفید است؟

کد نویسی تا کنون کمک زیادی به تاثیر برنامه نویسی در حسابداری کرده است. مزایای برنامه نویسی دو چیز است. اول، مهارت ها بسیار قابل فروش هستند و دامنه فرصت های موجود را گسترش می دهند. دوم، کد بسیار انعطاف پذیر و قابل حمل است، به این معنی که شما در یک فروشنده خاص قفل نشده اید و می توانید رویکرد خود را تا آنجا که لازم است سفارشی کنید.

با جذب خدمات ابری و تنوع راه‌حل‌های ابری موجود، توانایی انجام تحلیل‌های حیاتی کسب‌وکار و استقرار آن با تلاش کم اهمیت دارد. دامنه تجزیه و تحلیل موجود با یک زبان برنامه نویسی گسترده است. پایتون و R هر دو به شدت در علم داده استفاده می شوند. هر دو از تمام روش‌های مدرن یادگیری ماشینی و شیوه‌های تجسم پشتیبانی می‌کنند.

 

با شروع از بارگذاری، پردازش و تمیز کردن داده ها، یک زبان برنامه نویسی می تواند طیف گسترده ای از انواع فایل ها و فرمت ها را مدیریت کند. بنابراین اگر یک سیستم حسابداری نوع فایلی را تولید می کند که هرگز نامش را نشنیده اید، یا فایلی با کاراکترهای غیرعادی تولید می کند که استفاده از آن را سخت می کند، نوشتن یک اسکریپت به زبان برنامه نویسی بهترین راه برای باز کردن قفل آن داده ها و قابل استفاده کردن آن است.

ارائه نتیجه برخی از تحلیل ها به اندازه خود تحلیل مهم است. اگر هیچ کس نمی تواند به نتایج به گونه ای دسترسی پیدا کند که تأثیری داشته باشد، پس هدف از انجام تجزیه و تحلیل چه بود؟ زبان های برنامه نویسی راه های انعطاف پذیر و موثری را برای ارائه داده ها در هر دو روش ایستا و تعاملی ارائه می دهندو این چنین تاثیر برنامه نویسی در حسابداری بسیار قابل فهم است.

با استفاده از تجزیه و تحلیل پیشرفته می توان آنلاک را باز کرد. هنگامی که مقداری کد نوشته شد، می‌توان آن را هر چند وقت یکبار با داده‌های تازه‌سازی شده اجرا کرد تا تغییرات کسب‌وکار را درک کند.

مزایای تجزیه و تحلیل مداوم و کاهش زمان به ارزش آشکار است. اگر شخصی یک هفته را روی یک صفحه گسترده برای ایجاد گزارش وقت بگذارد، اما اکنون بتواند تجزیه و تحلیل را با کلیک یک دکمه مجدداً اجرا کند، آن حسابدار چقدر می تواند مؤثرتر شود؟ اگر تجزیه و تحلیل معمول با استفاده از یک زبان برنامه نویسی خودکار شود، می توان زمان بیشتری را به تفسیر تجزیه و تحلیل و تعمیق درک کسب و کار اختصاص داد.

در چند سال گذشته یک انقلاب تکنولوژیکی عظیم رخ داده است که بر جنبه های مختلف عملیات تجاری تأثیر گذاشته است. تاثیر برنامه نویسی در حسابداری نیز تحت تأثیر این تغییر قرار گرفته و از نظر بهره وری تغییر پویایی را تجربه کرده است.

اکنون پشته‌های کاغذ جای خود را به اپلیکیشن‌ها و تجزیه و تحلیل‌ها داده‌اند و به حسابداران کمک می‌کنند تا از پروژه‌های وظیفه‌محور جهش کنند و به مشاوران تجاری مدرن تبدیل شوند.

دسترسی به برنامه‌های نرم‌افزاری هوشمند که می‌توانند کارهای خسته‌کننده را در مدت زمان کوتاهی انجام دهند، همراه با ابزارهای خودکار، عملیات حسابداری مالی را کارآمد، سازمان‌دهی‌شده و بهره‌ورتر کرده است.

برنامه های حسابداری و تجزیه و تحلیل فناوری های جدیدی هستند که در چند سال گذشته ظاهر شده اند و باعث تاثیر برنامه نویسی در حسابداری شده اند. این برنامه ها به حسابداران اجازه می دهد تا عملیات هایی مانند دسترسی به داده ها و ابزارهای مالی در دستگاه های تلفن همراه را انجام دهند.

برخی از محبوب ترین مواردی که توسط صاحبان مشاغل کوچک استفاده می شود عبارتند از QuickBooks ،Xero ،FreshBooks و موارد دیگر. این ابزارها خطای انسانی را حذف می‌کنند و اطلاعات مالی و جریان‌های نقدی به‌موقع را در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهند که می‌توانند به سادگی با پر کردن یک فرم یا با کلیک یک دکمه، ساده‌سازی عملیات و کاهش هزینه‌های اداری تولید شوند.

نقش فناوری در تاثیر برنامه نویسی در حسابداری این بخش را با نرم افزارهای جدیدتر و پیشرفته تر و توانایی آن در اطمینان از دقت و کاهش خطاها متحول کرده است که به کسب و کارها کمک می کند تا از جریمه های مالیاتی و سایر مسائل اجتناب کنند. علاوه بر این، اکنون سازماندهی ممیزی ها به شیوه ای بسیار کارآمد بسیار آسان تر است.

سخن پایانی

مشاغل حسابداری که در آن ها حرف از تاثیر برنامه نویسی در حسابداری باشد در آینده به متخصصان قدرتمندی نیاز دارند که آماده تکامل در کنار صنعت هستند. اجازه ندهید عقب بمانید – امروز بیشتر در مورد اینکه چگونه می توانید با ثبت نام در یک برنامه مدرک کسب و کار آنلاین، مهارت هایی را کسب کنید که می تواند حرفه خود را به سطح بعدی برساند. در این مقاله سعی شد تا هر آنچه که برای آشنا شدن با تاثیر برنامه نویسی در حسابداری نیاز هست گفته شود .

به امید روزی که بتوان در تمام صنعت های مهم و پر کاربرد از برنامه نویسی و تکنولوژی برای آسان شدن و کاهش وقت مصرفی استفاده کرد.

چه امتیازی به این مقاله میدهید

جالب نبود

متوسط

خوب

خیلی خوب

خیلی عالیه

زهرا حیدری

نویسنده

زهرا حیدری

دیدگاه ها
4 دیدگاه
 • Sharifi

  بسیار عالی!!! من به تازگی وارد رشته حسابداری شدم و نمیدونستم برنامه نویسی در حسابداری چنین تاثیرات شگفتی داره ممنون از مطالب خوبتون.

  • زهرا حیدری

   درود بر شما! باعث خوشحالی ماست که سطح دانش و آگاهی جامعه نسبت به علم برنامه نویسی روز افزون شود. قطعا تاثیر برنامه نویسی در حسابداری در آینده بیش از پیش خواهد شد. موفق باشید.

 • عسل خبیری

  سلام ممنون از سایت خوبتون
  می خواستم ببینم که چجوری می تونیم با برنامه نویسی به نابغه حسابداری تبدیل بشیم؟؟؟

  • زهرا سادات ابریشم

   سلام عسل جان ممنون عزیزم
   ببین اول اینکه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس بزرگ راه درازی در پیش داری .برای تبدیل شدن به نابغه حسابداری و اونم با برنامه نویسی به ۳ نکته باید توجه کنی .اول اینکه وقت بزاری و صبر داشته باشی ، دوم اینکه همیشه کد نویسی کنی ، و سوم اینکه توانایی هات رو بتونی افزایش بدی . موفق باشی.