بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک چیست؟

بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک
مقالات برنامه نویسی
مدت زمان مطالعه : دقیقه
 • 0 نفر پسندیدند
 • ذخیره کردن
 • 1395
فهرست
 • هک چیست؟
 • بهترین زبان برنامه نویسی برای هک
 • بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک و تست نفوذ در وب
 • بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک در زمینه اکسپلویت نویسی
 • بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک و امنیت در زمینه مهندسی اجتماعی
 • سخن پایانی

بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک چیست؟

استفاده از کامپیوتر، در  چند دهه اخیر، رو به فزونی رفته و افراد برای ارتباط با دنیای بیرون از اینترنت استفاده می‌کنند و ارتباط با دنیای بیرون ما را در معرض انواع هک و هکر ها قرار می‌دهد.

با شنیدن نام “هک” اولین چیزی که به ذهن اکثرمان می‌رسد، فردی پشت تعداد زیادی سیستم در یک اتاق تاریک است، در حالی که یک هودی مشکی برتن دارد و کلاه آن را طوری پایین کشیده تا چهره اش دیده نشود و با سرعت زیادی مشغول کدزنی و هک است. در کل واژه “هک” اصطلاح جالبی است.

با ما همراه باشید تا ضمن آشنایی بیشتر با این اصطلاح شما را با بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک آشنا سازیم.

هک چیست؟

معنای لغوی واژه‌ی هک “سود بردن از یک روش سریع و هوشمندانه برای حل یک مشکل تکنیکی ” است ولی در اصطلاح روزمره یعنی “نفوذ و رخنه مجاز یا غیر مجاز به یک سیستم رایانه ای مانند لپ‌تاپ، گوشی هوشمند، کامپیوتر و….” می‌باشد.

و یک هکر کسی است که توانایی پیاده سازی و ساخت هک های جدید را دارد. هکرها دانش ها و اطلاعات کافی در زمینه هایی مثل برنامه نویسی و نرم افزار دارند و می‌توانند بدون داشتن ملزومات لازم به یک سیستم نفوذ کنند و از منابع آن در جهت منافع خود استفاده کنند.

هک و امنیت

بهترین زبان برنامه نویسی برای هک

لازمه کار هکرها، داشتن دانش برنامه نویسی و نرم افزار است و بدون آن هک عملا غیر ممکن است. نمی‌توان از بین زبان های برنامه نویسی مختلف و کاربردی، یکی را به عنوان بهترین زبان برنامه نویسی برای هک نام برد، چراکه افراد در حوزه برنامه نویسی مختلف زبانی که با آن کار می‌کنند را، بهترین زبان برنامه نویسی برای هک می‌دانند.زبان برنامه نویسی برای هک

مثلا کسی که با پایتون کار می‌کند پایتون را بهترین زبان برنامه نویسی برای هک می‌داند، یا کسی که با زبانc  کار می‌کند این زبان را بهترین زبان برنامه نویسی برای هک می‌داند. بنابراین ما در این مقاله بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک را به شما دوستان معرفی می‌کنیم.

لیست بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک حوزه هک و امنیت خود به بخش هایی تقسیم بندی می‌شود که شامل :

 • هک و تست نفوذ در وب

 • اکسپلویت نویسی

 • مهندسی اجتماعی

هر کدام از این سه حوزه، زبان برنامه نویسی مختص به خود را دارد که در ادامه به معرفی و توضیح بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک در هر کدام از این سه حوزه می‌پردازیم.

 • بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک و تست نفوذ در وب

تست و نفوذ در وب سایت ها مستلزم یادگیری برنامه نویسی زبان های زیر، در حد مبتدی برای شما است.

 1. HTML

با اینکه HTML یک زبان برنامه نویسی نیست، ولی شما به عنوان یک مبتدی، اولین زبانی که در حوزه هک و امنیت یاد می‌گیرید، HTML است و یک هکر، در حوزه هک و امنیت، باید آن را یاد بگیرد.این زبان برای طراحی صفحات وب، استفاده می‌شود و اغلب هکر ها از HTML، برای ساختن صفحات فیشینگ استفاده می‌کنند.

فیشینگ:نوعی حمله است از نوع اجتماعی که در آن افراد سودجو، مردم را فریب می دهند تا اطلاعات حساس مانند نام کاربری، رمز عبور، کارت اعتباری خود را فاش کنند یا بدافزار هایی مثل باج افزار را نصب نمایند. این حملات معمولا از طریق ایمیل فرستاده می شود.

یک هکر باید آشنایی کامل را با HTML داشته باشد تا بتواند به خوبی ساختار و منطق وب را درک کند.

زبان HTML برای هک

 1. زبان جاوا اسکریپت

زبان جاوا یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک است که به صفحات وب با ترکیب عناصر خارجی و ردیابی فعالیت کاربر، قدرت می‌دهد.

این زبانی است که هکر ها در حملات اسکریپتِ بینِ سایتی (XSS)، برای تزریق اسکریپت های مخرب به وب سایت، از طریق یک مرورگر وب، استفاده می‌کنند.

اسکریپت: برنامه های کوچکی هستند که با زبان های برنامه نویسی نوشته شده اند و هدف آنها جلوگیری از انجام وظایف تکراری و خودکار کردن آنها است.

 1. SQL

این زبان برنامه نویسی را هم می‌توان جزو بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک دانست. از این زبان برای انجام وظایف در پایگاه داده استفاده می‌شود. اگر شما می‌خواهید اکسپلویت هایی را پیدا کنید که می‌توانند در سطح پایگاه داده انجام شوند، مانند حملات تزریق SQL، این زبان مختص به شما می‌باشد.

داده ها بسیار مهم هستند و باید محافظت شوند، بنابراین این زبان، یکی از مهم ترین زبان ها ر حوزه هک و امنیت است که شما می‌توانید یاد بگیرید.

 1. زبان برنامه نویسی php

اگر شما می‌خواهید سایت ها را هک کنید، زبان برنامه نویسی PHP، قطعا یکی از  محبوب ترین و بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک است.

هک کردن سایت ها کار خیلی سختی نیست، اگر فقط سازنده سایت آرگومان های امنیتی را در ساخت سایت رعایت نکند، شما به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید نه تنها برای سایت هایی که با PHP ساخته شده اند بلکه دیگر سایت هایی که با زبان های دیگر برنامه نویسی ساخته شده اند هم همین طور خواهد بود.

یکی از قابلیت هایی که php به عنوان یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک دارد، این است که می‌توان از آن برای تست نفوذ و هک وبسایت ها استفاده کرد.

با یادگیری PHP و درک عمیق آن علاوه بر هک سایت، می‌توانید از حملات سایبری جلوگیری کنید.

 1. پرل

Perl یک زبان برنامه نویسی با شبکه آرشیو از 108000 ماژول منبع باز قابل دانلود است.

هر ماژول شامل مجموعه ای از توابع مرتبط در یک فایل کتابخانه ای است که برنامه نویسان را قادر می‌سازد تا عملیات مسیریابی شبکه را انجام دهند و هکر ها از پرل برای دسترسی به سرور، دسترسی به منابع شبکه دیگر، تقویت اسکریپت های موجود و سرقت داده ها استفاده می‌کنند.

هکرهای اخلاقی از پرل برای ایجاد اکسپلور و ابزار هایی برای آزمایش نفوذ، تقلید از حملات دنیای واقعی استفاده می‌کنند. این تست ها به شناسایی راه‌هایی که هکرها با تعیین محل آسیب پذیری برنامه، شبکه یا سیستم، امنیت ما را نقض می‌کنند، کمک می‌کند.

 • بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک در زمینه اکسپلویت نویسی

در حالت کلی می‌توانیم بگوییم که اکسپلویت که از فعل انگلیسی (Exploit) یعنی سود بردن، سرچشمه می‌گیرد. در واقع یک نرم افزار یا تکه داده یا مجموعه ای از دستورات است که از یک باگ یا آسیب پذیری در یک برنامه سوءاستفاده می‌کند و باعث می‌شود رفتار های ناخواسته یا پیش بینی نشده پیش آید. اکسپلویت نویس ها از این رفتار ناخواسته برای بدست آوردن دسترسی و کنترل های غیر مجاز روی سیستم مورد نظر استفاده می‌کنند. با ما همراه باشید تا بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک در این زمینه را بشناسید.

 1. زبان c

این زبان برنامه نویسی قدیمی، که مادر سایر زبان های برنامه نویسی است یک زبان سطح پایین ارزشمند برای هک کردن قطعات سخت افزاری و نوشتن اسکریپت‌های برنامه نویسی سریع است.

زبان C برای هک های اخلاقی مناسب است زیرا به دسترسی به حافظه و فرآیند های سیستم کمک می‌کند. هک های اخلاقی از C ، برای مهندسی معکوس، شبیه سازی یک حمله سایبری استفاده می‌کنند و سپس به گونه ای دسترسی پیدا می‌کنند که گویی یک نقض سیستم رخ داده است.

 1. زبان جاوا

جاوا بر اساس شاخص Tiobe در جولای 2022 به عنوان سومین زبان محبوب برنامه نویسی در سراسر جهان رتبه بندی می‌شود. از این زبان می‌توان به عنوان یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک نیز  یاد کرد.

این زبان برنامه نویسی قابل اعتماد برای هک های اخلاقی و ردیابی خطرات احتمالی در آینده کاربرد دارد.

قدرت این زبان در اندروید نمایان می‌شود. زمانی که می‌خواهیم دستگاه های تلفن همراه را هک کنیم زبان جاوا بهترین گزینه است. همچنین از این زبان برای سرقت های هویت، ایجاد نت بات(Bot net) و حتی انجام فعالیت های مخرب بر روی سیستم سرویس گیرنده، توسط هکر ها استفاده می‌شود.

 1. پایتون

براساس داده های Tiobe Index در سال 2022، پایتون به عنوان زبان برنامه نویسی محبوب شماره یک جهان قرار دارد. این زبان همچنین یک زبان محبوب بین هکرها است، زیرا کتابخانه های قدرتمند و آسانی را فراهم می‌کند.

هکرهای اخلاقی از پایتون برای آزمایش آسیب پذیری ها و فرآیندهای ارزیابی امنیتی مانند تجزیه و تحلیل بدافزارها استفاده می‌کنند. همچنین برای تسریع فرآیند اسکن، تجزیه و تحلیل داده ها، اسکریپت نویسی و اتوماسیون وظایف، مناسب است.

قابل ذکر است که این زبان برنامه نویسی معمولا نسبت به سایر زبان های محبوب هکرها مانند خانوادC، منحنی یادگیری کوتاه‌تری دارد.

 1. ++C

این زبان به همراه زبان C برای برنامه نویسان تازه کار در حوزه برنامه نویسی یا حوزه هک و امنیت مناسب است، ولی C++ یک زبان جامع و همه منظوره است که یک نسخه جدیدتر از زبان C به شمار می‌رود و اشیاء و کلاس های جدیدتری دارد. این زبان فایل های هدر و توابع از پیش تعریف شده دارد که با استفاده از آنها تعداد کدهای ما به حداقل می‌رسد.

این زبان همچنین یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک و امنیت است.

از دیگر زبان های برنامه نویسی که جزو بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک و امنیت است می‌توان به LISP اشاره کرد:

 1. LISP

یکی از قدرتمند ترین زبان های سطح بالای دنیاست. این زبان به دلیل انعطاف یکی از زبان های مورد علاقه هکرها به شمار می‌رود، زیرا که به راحتی می‌توانند سینتکس خود را تعریف کنند و هر نوع پارادایمی که بخواهند را ایجاد کنند.

 1. Ruby

این زبان در حالی که یک زبان برنامه نویسی ساده شی‌گرایی است، ولی بسیار پیچیده است. برنامه نویسان از روبی برای توسعه وب استفاده می‌کنند و هکر ها از روبی برای نوشتن اکسپلویت استفاده می‌کنند.

 • بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک و امنیت در زمینه مهندسی اجتماعی

مهندسی اجتماعی که به آن مهندسی معکوس هم گفته می‌شود، روشی است تا بدون دانش فنی از ذات اعتماد پذیر انسان ها برای دسترسی پیدا کردن به منابع و اطلاعات سوءاستفاده کنیم. هرچند دانش فنی هم مکمل آن است اما لازمه آن نیست.

به کمک مهندسی معکوس می‌توان رفتار مجرم را شناسایی کرد تا بفهمیم قصد انجام چه کاری را دارد. به طور کلی مهندسی معکوس بدافزار ها را شناسایی می‌کند و به شکلی درست آن ها را حذف می‌کند.

از کاربرد های دیگر آن می‌توان به دور زدن قوانین کپی رایت و کرک نرم افزار ها نام برد.

در ادامه به بهترین زبان برنامه نویسی های برای هک در این زمینه خواهیم :

 1. زبان اسمبلی

به کمک زبان اسمبلی شما می‌توانید مستقیما با سخت افزار صحبت کنید. از این زبان برای حملات سریع و کارآمد استفاده می‌شود. همچنین شما می‌توانید با کمک این زبان معماری را مدیریت کنید و ویروس و نرم افزار ها را توسعه دهید.

مهندسی اجتماعی برای هک

سخن پایانی

در این مقاله شما ضمن آشنایی با هک، با لیستی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک و امنیت آشنا شدید و دریافتید که هک چندین زمینه دارد و در هر زمینه ما چندین زبان برنامه نویسی مخصوص به آن را به شما معرفی کردیم.

امیدواریم این مطلب به شما کمک کرده باشد تا اطلاعات خود را در این زمینه بالا برده و شما را با برنامه نویسی در حوزه هک و امنیت آشنا کرده باشد.

 

چه امتیازی به این مقاله میدهید

جالب نبود

متوسط

خوب

خیلی خوب

خیلی عالیه

مدیر سایت

نویسنده

مدیر سایت

دیدگاه ها
0 دیدگاه