راه ‌های کسب درآمد از برنامه ‌نویسی +معرفی ۶ راه

راه ‌های کسب درآمد از برنامه ‌نویسی
مقالات برنامه نویسی
مدت زمان مطالعه : [rt_reading_time]
 • 0 نفر پسندیدند
 • ذخیره کردن
 • 513
فهرست
 • راه ‌های کسب درآمد از برنامه ‌نویسی برای برنامه نویس
 • معرفی راه های کسب درآمد از برنامه نویسی
 • سخن پایانی

راه ‌های کسب درآمد از برنامه ‌نویسی +معرفی ۶ راه

توسعه دهندگان نرم‌افزار معمولاً درآمد خوبی کسب می‌کنند. دستمزد یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار می‌تواند به صورت ماهانه خرج زندگی او را تامین کند. اما برنامه ‌نویسی خالص چطور؟ کسب درآمد از برنامه نویسی چقدر خوب است؟ راه ‌های کسب درآمد از برنامه ‌نویسی چیست؟ با وجود حقوق خوب، بسیاری از توسعه دهندگان نرم‌افزار هنوز به صورت پاره وقت به صورت آزاد کار می‌کنند. با ما همراه باشید تا راه ‌های کسب درآمد از برنامه ‌نویسی را در این مقاله بیان کنیم.

با توجه به دیجیتالی شدن روزافزون، نه تنها ایده ها، بلکه مهم‌تر از همه نیازها در حال افزایش است. مهم‌تر از همه، نرم‌افزار یک جزء مهم است. بهترین شرایط برای شما به عنوان یک برنامه نویس. تقاضا برای ابزارها و برنامه‌های نرم افزاری خوب به سرعت در حال افزایش است.

اگر در برنامه‌ نویسی مهارت دارید، چند راه وجود دارد که می‌توانید با برنامه‌ نویسی درآمد کسب کنید. از آنجایی که بسیاری از شرکت‌ها به صورت آنلاین کار می‌کنند، برنامه نویسان بیشتر و بیشتر مورد تقاضا هستند. مهارت در اینجا مهم‌ترین نیاز است. اگر در رشته خود موفق هستید، همه گزینه‌ها برای کسب درآمد آنلاین به عنوان یک برنامه ‌نویس را دارید. اکنون برخی از شرکت‌ها برنامه‌ نویسانی را به صورت آزاد استخدام می‌کنند تا بتوانند در مواقع اضطراری از متخصصان آموزش دیده عقب‌ نشینی کنند.

حوزه مسئولیت شما کاملاً به نرم‌افزار مربوط می‌شود. فرقی نمی‌کند که یک توسعه جدید باشد یا یک رفع اشکال. این شرکت روی شما حساب می‌کند که همیشه نرم افزار های آماده و کاربردی داشته باشید.

راه ‌های کسب درآمد از برنامه ‌نویسی برای برنامه نویس

از آنجایی که دنیای فناوری با سرعتی سریع در حال گسترش است، مهارت‌های برنامه ‌نویسی اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کنند و تقاضا برای برنامه نویسان به این زودی‌ها از بین نمی‌رود. برنامه ‌نویسی به عنوان یک گزینه شغلی به طور فزاینده‌ای محبوب می‌شود.

راه ‌های کسب درآمد از برنامه ‌نویسی برای برنامه نویس

خوشبختانه، اینترنت فرصت‌های نامحدودی برای یادگیری کدنویسی و یافتن کار ارائه می‌دهد. برای کار به عنوان برنامه نویس، تنها چیزی که نیاز دارید دانش یک زبان برنامه‌نویسی و دسترسی به اینترنت است. هر کسی می‌تواند کدنویسی را یاد بگیرد و به عنوان یک برنامه‌ نویس به صورت آنلاین به کسب درآمد از برنامه نویسی مشغول گردد.

البته داشتن مدرک علوم کامپیوتر یا مهندسی کامپیوتر اجباری نیست. با این وجود، یک مدرک موفق می‌تواند ورود به دنیای حرفه‌ای را آسان‌تر کند. از طرف دیگر، تحصیلات تکمیل شده علوم کامپیوتر نیز در CV به خوبی خوانده می‌شود. مدرک تحصیلی یا کارآموزی نیز پایه خوبی برای تعمیق دانش خود در جهت خاصی به شما ارائه می‌دهد. همچنین باید به رایج‌ترین زبان‌های برنامه ‌نویسی مانند Java Script ،HTML یا C++ تسلط داشته باشید. اگر دیگر به زبانی مسلط نیستید، آن را با یک دوره به روز کنید. که پیشنهاد ما به شما پایتون است. اگر برنامه ‌نویس با موضوع خود آشنا باشد، مشتریان آن را دوست دارند.

به عنوان یک برنامه نویس، شما بیشتر وقت خود را روی رایانه می‌گذرانید. توجه داشته باشید که به عنوان یک فریلنسر ساعت‌های زیادی را جلوی لپ تاپ خود خواهید گذراند.

معرفی راه های کسب درآمد از برنامه نویسی

 • وبلاگ خود را راه اندازی کنید.

وبلاگ یک راه عالی برای داشتن درآمد جانبی است. بسته به موفقیت وبلاگ شما، می‌توانید زندگی اصلی خود را نیز با آن تامین کنید. عارضه جانبی عملی یک وبلاگ این است که شما فقط با وبلاگ کسب درآمد نمی‌کنید. همچنین احتمالاً از طریق دسترسی به وبلاگ خود یک پایگاه مشتری ایجاد خواهید کرد.

به عنوان یک برنامه نویس، مهم است که در این صنعت نام خود را به دست آورید. با حضور آنلاین خوب و کارآمد، باید بتوانید این کار را به راحتی انجام دهید. برخی از درها از طریق حضور به روی شما باز می‌شود. این همچنین می‌تواند فرصت‌های بیشتری را در حرفه خود به عنوان یک برنامه‌ نویس به شما ارائه دهد. با یک وبلاگ می‌توانید کارهایی را که قادر به انجام آن هستید را نشان دهید. کار شما علاوه بر اینکه در وب سایت بازتاب خواهد داشت، باعث مشارکت های هیجان انگیز نسبت به مقاله ها خواهد شد.

همچنین می‌توانید از وبلاگ خود برای آموزش اصول ساده برنامه ‌نویسی به خوانندگان خود استفاده کنید. مشتریان بالقوه آنچه را که شما قادر به انجام آن هستید، خواهند دید. علاوه بر این، هنگام نوشتن مقالات، خود نیز آموزش خواهید دید و ممکن است بتوانید دانش خود را عمیق‌تر کنید.

اگر نمی‌خواهید در ابتدا پولی در وبلاگ خود سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید از پلتفرمی مانند وردپرس استفاده کنید. این همه اصول اولیه‌ای را که برای راه اندازی موفقیت‌آمیز وبلاگ خود نیاز دارید به شما می‌دهد. برای کسب درآمد از وبلاگ خود می‌توانید تبلیغ کنید. به عنوان مثال، بنرهای تبلیغاتی تکراری را به وبلاگ خود اضافه کنید.

 • به عنوان فریلنسر کار کنید.

پلتفرم‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید خدمات خود را به عنوان برنامه‌نویس ارائه دهید. شما می‌توانید یک پایگاه مشتری ایجاد کنید و با برنامه ‌نویسی درآمد کسب کنید. در پلتفرم‌های آنلاین مختلف می‌توانید خدمات اپلیکیشن‌های برنامه نویسی، طراحی وب سایت و غیره را ارائه دهید. بسته به سطح کارشناسی، می‌توانید هزینه خود را تعیین کنید. شما همچنین می‌توانید از پلتفرم‌ها برای ایجاد یک پایگاه مشتری قوی استفاده کنید.

شما همچنین می‌توانید از چنین پلتفرم‌هایی برای برون سپاری کار خود استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر همزمان پروژه‌های زیادی دارید، می‌توانید به راحتی شخصی را مجبور کنید که این کار را برای شما انجام دهد.

معرفی راه های کسب درآمد از برنامه نویسی

اکثر فریلنسرها به طور همزمان برای چندین شرکت کار می‌کنند. متداول‌ترین وظایف در اینجا شامل نگهداری نرم‌افزار و عیب‌یابی و همچنین بهینه‌سازی و توسعه بیشتر برنامه‌های کاربردی است. شرکتی که شما را به عنوان فریلنسر استخدام می‌کند، از شما به عنوان پشتیبان استفاده می‌کند. اگر کار خود را به خوبی انجام دهید، می‌توانید مشتریان بیشتری را از طریق توصیه‌های مشتریان فعلی به دست آورید.

 • یک دوره ویدیویی ایجاد کنید.

توانایی برنامه‌نویسی روز به روز محبوب‌تر می‌شود. بر این اساس افراد بیشتری به دوره‌های برنامه ‌نویسی علاقه‌مند می‌شوند. یکی از راه هایی که می‌توانید به کسب درآمد از برنامه نویسی برسید، این است که یک دوره ویدیویی ایجاد کنید که سپس آن را به مبلغ مشخصی بفروشید.

تقاضا برای برنامه‌نویسی در آینده به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت. بر این اساس، می‌توانید دوره را یک بار بفروشید یا مثلاً دوره‌ای را ارائه دهید که به طور منظم برگزار می‌شود و در نتیجه درآمد ثابتی ایجاد کنید. افراد زیادی هستند که می‌خواهند دقیقاً همان چیزی را که شما قبلاً می‌دانید، یاد بگیرند. دانش خود را منتقل کنید و به کسب درآمد از برنامه نویسی برسید.

همچنین ارائه دوره‌های آموزشی به زبان دیگری را در نظر بگیرید. می‌توانید از آن برای گسترش پایگاه مشتریان خود و همچنین ارائه دوره‌های آموزشی در سراسر جهان استفاده کنید، به عنوان مثال اگر به زبان انگلیسی تدریس می‌کنید، شما می‌توانید پورتال‌هایی را به صورت آنلاین پیدا کنید که دقیقاً در این زمینه تخصص دارند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک حساب کاربری ایجاد کنید و آنچه را که می‌خواهید آموزش دهید، شرح دهید. سپس اپراتور پلتفرم بازاریابی لازم و هر چیز دیگری را انجام می‌دهد.

 • نرم‌افزار خود را توسعه دهید.

یکی دیگر از راه ‌های کسب درآمد از برنامه ‌نویسی، توسعه نرم‌افزار شخصی شما می‌تواند کار زیادی را ببرد، اما در نهایت می‌تواند از نظر مالی نتیجه دهد. شما یک برنامه‌نویس هستید، نرم‌افزار توسعه می‌دهید. این چیزی است که شما در آن مهارت و تخصص دارید. از استعدادت استفاده کن! توسعه نرم‌افزار خودتان برای شما سخت نخواهد بود، فقط بسیار زمان بر است!

نرم‌افزار خود را توسعه دهید

شما به عنوان یک برنامه‌ نویس به توسعه برنامه‌های دیگر عادت دارید. از مهارت‌های خود نیز برای خود استفاده کنید! جدا از مهارت‌های خود، باید نرم‌افزار خود را بازاریابی کنید و کسب و کار خود را بسازید. شما باید یاد بگیرید که چگونه بازاریابی کنید تا در نهایت نرم‌افزار خود را بفروشید.

اکثر برنامه نویسان این مهارت‌ها را ندارند. اگر این مهارت‌ها را توسعه دهید، می‌توانید خود را از رقبای خود متمایز کنید. به عنوان مثال، یک امکان برای توسعه موفقیت‌آمیز نیز می‌تواند یک برنامه باشد.

 • یک کانال یوتیوب راه اندازی کنید.

اگر از بودن در مقابل دوربین و به اشتراک‌گذاری دانش خود لذت می‌برید، یک کانال یوتیوب می‌تواند برای شما ارزشمند باشد! با این حال، برای انجام این کار، باید بتوانید آزادانه صحبت کنید و بخواهید با بینندگان خود درگیر شوید. این یکی از راه ‌های کسب درآمد از برنامه ‌نویسی محسوب می‌گردد.

اکثر برنامه نویسان عادت ندارند در مقابل مخاطب صحبت کنند و به همین دلیل انجام این کار را بسیار دشوار می‌دانند. با این حال، اینکه بتوانید در مقابل یک مخاطب صحبت کنید، در واقع می‌تواند شغل شما را تقویت کند. شجاع و جسارت باش!

حتی اگر کانال یوتیوب شما در نهایت نتیجه مالی نداشته باشد، این که بتوانید آزادانه در مقابل مخاطبان صحبت کنید، همچنان به شما در حرفه شما کمک خواهد کرد. یوتیوب همچنین به شما این امکان را می‌دهد که به شنوندگان بیشتری نسبت به وبلاگ دسترسی پیدا کنید. یک کانال یوتیوب نیز بسیار سریعتر از وبلاگ درآمدزایی می‌کند.

 • یک فروشگاه آنلاین راه اندازی کنید.

به عنوان یک برنامه نویس، شما از قبل مهارت‌های لازم برای راه اندازی یک فروشگاه آنلاین موفق را دارید. راه اندازی فروشگاه برای شما آسان خواهد بود. اکنون خریدهای آنلاین بیشتری نسبت به یک فروشگاه فیزیکی انجام می‌شود. با راه اندازی فروشگاه خود از این مزیت استفاده کنید و به کسب درآمد از برنامه نویسی بپردازید.

پیدا کردن محصولاتی که می‌خواهید بفروشید بسیار ساده‌تر شده است. اگر نمی‌خواهید خودتان به مشکل برنامه‌ نویسی فروشگاه بروید، می‌توانید از اپراتورهایی مانند Shopify استفاده کنید.

سخن پایانی

راه های زیادی برای کسب درآمد از برنامه نویسی وجود دارد. همه اینها وابسته به میزان علاقه، انگیزه، تلاش و مهارت شما در برنامه نویسی دارد. هر چقدر مهارت و ایده های در ذهن شما قوی تر و بزرگ تر باشد،گزینه های روی میز برای کسب درآمد از برنامه نویسی نیز بیشتر خواهد بود. اگر برنامه نویسان تازه کار و مبتدی بخواهند کسب درآمد از برنامه نویسی داشته باشند، ابتدا باید مهارت های خود را ارتقا دهند و آموزش های خود را برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس ماهر به اتمام رسانند. پس اگر در این مسیر تازه قدم گذاشته اید، از همین جا و با ما آموزش های خود را شروع کنید.

سوالات متداول:

چگونه با برنامه نویسی کسب درآمد کنیم؟

پس از اینکه به مهارت برنامه نویسی مسلط شدید، راه های زیادی است که به کسب درآمد از برنامه نویسی بپردازید. مثلا می‌توانید به عنوان یه معلم یا استاد، استخدام در یک شرکت نرم افزاری مشغول به کار شوید.

 

چه امتیازی به این مقاله میدهید

جالب نبود

متوسط

خوب

خیلی خوب

خیلی عالیه

4 از 1 رای
زهرا حیدری

نویسنده

زهرا حیدری

دیدگاه ها
0 دیدگاه