اسباب بازی برنامه نویسی برای کودکان+۴مورد مناسب

اسباب بازی برنامه نویسی
مطالب کاربردی
مدت زمان مطالعه : دقیقه
 • 0 نفر پسندیدند
 • ذخیره کردن
 • 1499
فهرست
 • اسباب بازی برنامه نویسی چیست؟
 • چرا برای کودک خود اسباب‌بازی برنامه‌نویسی بخریم؟
 • اسباب بازی برنامه نویسی مناسب برای کودکان
 • سخن پایانی

اسباب بازی برنامه نویسی برای کودکان+۴مورد مناسب

دنیا توسط رایانه اداره می شود و مشاغل بیشتری برای کسانی که مهارت های برنامه نویسی دارند در دسترس است. بنابراین، اگر کودک یا نوجوانی دارید، یک اسباب‌بازی برنامه نویسی راهی عالی برای تقویت آنهاست. این می تواند به آنها یاد دهد که چگونه از طریق بازی مانند یک کامپیوتر فکر کنند، بنابراین اگر تصمیم بگیرند در آینده کدنویسی را یاد بگیرند، از قبل پایه های لازم را خواهند داشت.

اگر کودک شما قبلاً به رایانه (و سایر ابزارهای تلفن همراه علاقه مند است)، اکنون زمان مناسبی برای جستجوی بهترین اسباب بازی های برنامه نویسی برای کودکان است. برنامه‌ها، اسباب‌بازی‌ها و بازی‌های بی‌شماری برای آموزش مهارت‌های کدنویسی به کودکان در هر سنی و شروع جهش حرفه‌ای در آینده وجود دارد.

اسباب بازی برنامه نویسی چیست؟

اسباب بازی برنامه نویسی چیست؟

اسباب‌بازی برنامه نویسی  ابزاری است که فناوری پیچیده را در بر می‌گیرد، برنامه‌ریزی شده یا قابل برنامه‌ریزی است تا عملکردهای خاصی را انجام دهد و به محرک‌های خاصی پاسخ می‌دهد (یعنی دکمه‌ای را فشار می‌دهید – صدا ایجاد می‌کند). اسباب‌بازی‌های برنامه نویسی از ساده (همانطور که توضیح داده شد، در زمان واقعی پاسخ می‌دهند) تا بسیار پیچیده (ساختاری واقعی با ده‌ها جزء که می‌توانند از قبل برای انجام کارهای پیچیده و چندگانه برنامه‌ریزی شوند) متفاوت هستند.

کودکان به طور معمول بخش زیادی از وقت خود را صرف بازی با اسباب‌بازی‌ها می‌کنند. اسباب‌بازی‌ها علاوه بر سرگرم‌کردن کودکان، نقش مهمی در درک آن‌ها از جهان اطرافشان دارند. در دنیای کنونی که اکثر جنبه‌های زندگی ما تحت تاثیر فناوری قرار گرفته است، کودکان نیاز دارند از اسباب‌بازی‌های مدرن به‌خصوص اسباب‌بازی‌های برنامه‌نویسی استفاده کنند، چرا که آن‌ها در آینده دنیای متفاوت و مدرنی را تجربه خواهند کرد.

چرا برای کودک خود اسباب‌بازی برنامه‌نویسی بخریم؟

چرا برای کودک خود اسباب‌بازی برنامه‌نویسی بخریم؟

کودکان عاشق بیرون کشیدن اجزای اسباب بازی و یا حتی خراب کردن آن ها هستند و بهترین قسمت این است که آنها واقعا جذابیت خود را برای بچه ها حفظ می کنند. اسباب‌بازی‌های برنامه نویسی با فعالیت‌های بسیار جالب، امکانات بی‌شماری را ارائه می‌دهند.

در پایان روز زمان بازی فقط با تخیل با این اسباب بازی ها ذهن خود را  سرگرم می کنند. بهترین بخش این است که برخی از آنها کاملاً بدون صفحه نمایش هستند، در حالی که برخی دیگر ممکن است از تبلت برای برنامه نویسی استفاده کنند (بیشتر با دستگاه های آی پد یا اندروید کار می کنند)، اما این فراتر از نشستن پشت رایانه برنامه نویسی و کار با آن است! بچه ها کنجکاوی، مهارت های تفکر انتقادی، مهارت های حل مسئله و تخیل خود را با این اسباب بازی ها درگیر می کنند. پس بچه هایتان را کنجکاو کنید.

فواید اسباب بازی برنامه نویسی

یادگیری از طریق بازی

یادگیری از طریق بازی

یادگیری از طریق بازی به طور کلی یک راه عالی برای یادگیری برای کودکان خردسال است. یادگیری مبتنی بر بازی، شیوه‌ای را تقلید می‌کند که بچه‌ها دنیا را می‌بینند و تجربه می‌کنند – با آزمایش، لمس و احساس هر چیز جدید، وزن کردن آن در دست‌ها و کاوش در اطراف، تا زمانی که در نهایت راه‌هایی برای استفاده از آن (یا گاهی اوقات شکستن آن) و استفاده پیدا کنند.

برای بچه های کوچک، به خاطر سپردن واژگان مملوس و نامفهوم نیست، بلکه یک رویکرد تجربی عملی پر از فرآیند آزمون و خطا و انگیزه ای طبیعی برای تسلیم نشدن است، حتی زمانی که کارها در اولین تلاش کارساز نیستند.

این ما را به نوع دیگری از یادگیری می رساند که به طور فزاینده ای در جامعه پذیرفته می شود اگرچه ممکن است در ابتدا تا حدودی منفی به نظر برسد، اما منظور ما در اینجا یادگیری بر اساس یک چرخه تکراری از جستجوی راه حل های عملی برای مشکلات زندگی واقعی است. بچه‌ها دوست دارند بفهمند اشیا چگونه کار می‌کنند، دوست دارند اشیا را از هم جدا کنند، عملکرد آنها را بررسی کنند، و راه‌های جدیدی برای به کارگیری آن بیابند.

یک اسباب بازی برنامه نویسی  برای چنین استفاده ای عالی است . نه تنها معمولاً وظایف حل مسئله داخلی خود را دارد، بلکه معمولاً یک شی است که باید مطابق با کار فعلی مونتاژ، جدا شده و دوباره سرهم شود. به این ترتیب، اسباب بازی های برنامه نویسی را می‌توان به هزاران روش مختلف مورد استفاده قرار داد، و آنها را به چیزی تبدیل می‌کند که توجه کودک شما را برای مدت طولانی حفظ می‌کند .

به کودکان می آموزد که با اعتماد به نفس و نوآور باشند.

به کودکان می آموزد که با اعتماد به نفس و نوآور باشند.

کودکان با دیدن این که مکرراً قادر به حل تکالیف و مشکلات ناآشنا هستند، به طور طبیعی حس اعتماد به توانایی های خود را در خود پرورش می دهند. چنین اطمینانی بی اساس نیست، بلکه مبتنی بر تجربه واقعی است، که آن را بسیار ارزشمند می کند.

اعتماد به مهارت‌ها و دانش یکی از بهترین ویژگی‌هایی است که می‌توانیم اتخاذ کنیم، و نه فقط از نظر یادگیری و مطالعه، بلکه در جستجوی شغل خوب در آینده نیز. از این رو، اسباب بازی برامه نویسی واقعاً می تواند یک سرمایه گذاری بلند مدت باشد.

علاوه بر این، خلاقیت، که هنگام بازی با اسباب بازی برنامه نویسی نیز به کار می‌رود، با اعتماد به نفس همراه است. خلاقیت به راحتی از طریق کنار آمدن با حل کارهای ناآشنا، سرهم بندی کردن و به کار بردن ایده های خود در تمرین آموزش داده می شود. آیا می‌دانستید که خلاقیت مهارتی است که می‌توان آن را آموخت، نه یک استعداد ثابت؟

فعال‌سازی نیم کره‌های مغز

فعال‌سازی نیم کره‌های مغز

به کمک یک اسباب‌بازی برنامه نویسی ، مهارت برنامه نویسی در قالبی متفاوت و سرگرم‌کننده به کودک آموزش داده می‌شود. ترکیب برنامه نویسی باهنر نقاشی و علم ریاضیات نقش موثری در بهبود فعالیت ذهنی کودک دارد.

جالب است بدانید که یکی از دلایلی که باعث محبوبیت این اسباب‌بازی‌ها شده است نقش موثر آن‌ها در فعال‌سازی و کارکرد همزمان دو نیمکره مغز کودک است. زمانی که کودک برای راه‌اندازی اسباب‌بازی برنامه‌نویسی از اصول ریاضی و هندسه کمک می‌گیرد، نیمکره چپ مغز او فعال‌تر خواهد شد.

هم چنین تلاش برای ساخت کدهای خلاقانه برای وادار کردن اسباب‌بازی‌ها در فعال‌سازی دیگر قابلیت‌هایشان باعث می‌شود تا کودک از نیمکره راست مغز که مختص به خلاقیت و تخیل است بیشتر استفاده کند.

آشنایی با الگوریتم و سیستم سازی

آشنایی با الگوریتم و سیستم سازی

در دنیای برنامه‌نویسی، الگوریتم‌ها نقش‌برجسته‌ای دارند. اسباب‌بازی برنامه‌نویسی به شما این امکان را می‌دهد تا علاوه بر آموزش کدنویسی به روشی قابل‌درک و ساده، مهارت‌های منطقی فرزندتان را نیز بهبود ببخشید.

هنگام بازی با این اسباب‌بازی‌ها کودک برای راهیابی به مراحل بعدی بازی و فعال‌کردن قابلیت‌های بیشتر اسباب‌بازی، از چینش منطقی و هدفمند کدها در کنار هم استفاده می‌کند.

این موضوع به پیشرفت منطق ترتیبی و هدف‌گذاری کودک کمک می‌کند. زمانی که کودکان این مهارت‌های ساده را از کودکی یاد بگیرند، در زمان یادگیری هر زبان برنامه‌نویسی، چالش‌های بسیار کمتری خواهند داشت. این رویه منجر به ساده‌تر شدن برنامه‌نویسی و رفع چالش‌های زندگی توسط آن‌ها می‌شود.

اسباب بازی های برنامه نویسی مناسب همه سنین

اسباب بازی های برنامه نویسی مناسب همه سنین

بهترین بخش در مورد ربات های کدنویسی این است که آنها برای همه هستند. نه فقط پسرها، بلکه دختران نیز، نه تنها برای بچه‌های یک گروه سنی خاص، بلکه برای همه ذهن‌های جوان کنجکاو و برای بچه‌های با نیازهای ویژه (و حتی برای والدینشان، اگر دوست داشته باشند).

آموزش برنامه نویسی  فراگیر است،این  در حالی است که برخی از آنها دارای تجربه عملی با زبان‌های برنامه‌نویسی مانند پایتون هستند، برخی دیگر را می‌توان بدون هیچ صفحه نمایشی استفاده کرد و همه آنها تجربه کدنویسی را به کودک شما می‌دهند.

اسباب بازی برنامه نویسی مناسب برای کودکان

پیدا کردن بهترین اسباب‌بازی‌برنامه نویسی برای بچه‌ها می‌تواند یک چالش باشد. پیدا کردن آنها ممکن است سخت باشد، گران هستند و برخی از آنها قطعا بهتر از بقیه هستند. به علاوه ما می خواهیم کدنویسی سرگرم کننده باشد! بنابراین، از کجا باید جستجوی خود را برای اسباب بازی مناسب  شروع کرد؟

در اینجا چند مورد  از اسباب بازی برنامه نویسی مناسب برای کودکان تهیه شده است.

 Botley 2. ( 1 ربات برنامه نویس

 Botley 2. ( 1 ربات برنامه نویس

با کنار گذاشتن کامل نیاز به گوشی هوشمند یا تبلت، Botley 2.0 یک ربات اسباب بازی های برنامه نویسی کودکان سرگرم کننده و دوستانه است. در جعبه مجموعه ای از لوازم جانبی فعالیت برای بازی و کنترل از راه دور بسیار مهم را خواهید یافت تا بتوانید تا ۱۵۰ مرحله دستورالعمل را کدنویسی کنید.

ممکن است ساده به نظر برسد، اما Botley تشخیص اشیا، کنترل‌های حلقه، ردیابی خطوط سیاه، سنسور نور دید در شب و چشم‌های درخشان را از جمله ویژگی‌هایی که بچه‌های کوچک می‌توانند کنترل کنند، ارائه می‌کند.

ربات های لاک پشتی

۲) ربات های لاک پشتی

ربات های لاک پشتی “اسباب بازی  برنامه نویسی کودکان” ، یک بازی تخته ای است که برای رده ۳ تا ۸ ساله طراحی شده است. بازیکن باید با دادن دستور العمل های خاص، لاک پشت را به مقصد مشخص شده بر روی تخته هدایت کند. یک سیستم از کارت ها جهت را به لاک پشت نشان می دهد، که می تواند حرکت کند یا در سطح پیشرفته تر، از موانع رد شود.

اسباب‌بازی LEGO 17101 Boost Creative Toolbox Robotics Kit

۳) اسباب‌بازی LEGO 17101 Boost Creative Toolbox Robotics Kit

جعبه ابزار خلاق LEGO boost یکی از بهترین بازی‌های کدنویسی مناسب کودکان بالای ۷ سال و کمتر از ۱۲ سال است. این اسباب‌بازی باهدف تقویت حس کنجکاوی کودکان و بهبود تفکر انتقادی آن‌ها طراحی شده است.

این اسباب‌بازی برنامه نویسی بسیار مهیج و سرگرم‌کننده است زیرا از جدیدترین امکانات و فناوری‌های رنگ، فاصله و سنسور شیب بهره می‌برد.

با استفاده از بلوک‌های کدنویسی ساده که جزء محتویات این اسباب‌بازی هستند به کمک یک برنامه در تبلت خود، به‌راحتی می‌توان این ربات را برنامه‌ریزی کرد تا جوک بگوید، برقصد، موسیقی پخش کند و کارهای سرگرم‌کننده متنوعی انجام دهد.

اسباب‌بازی Galt Toys Cosmic Coding Game

۴) اسباب‌بازی Galt Toys Cosmic Coding Game

این بازی یکی از محبوب ترین اسباب بازی برنامه نویسی مناسب کودکان رده سنی بالای ۶ سال و کمتر از ۱۲ سال است. در این بازی رومیزی، فضانوردان برای جمع‌آوری ستاره‌ها با یکدیگر رقابت می‌کنند و هم­چنین از افتادن در سیاه چاله ها و گیر کردن در دام بیگانگان فریبنده اجتناب می‌کنند.

بازیGalt Toys Cosmic Coding Game تا حد زیادی مهیج، سرگرم‌کننده، اعتیاد آور و در عین حال بسیار آموزنده است. این بازی بر اساس الگوریتم‌ها، کدنویسی و سایر موارد بنا شده است و کودکان را با کدنویسی‌های اولیه کامپیوتری آشنا می‌کند.

سخن پایانی

برای بچه ها یادگیری با اسباب بازی بسیار جالب است و اگر اون اسباب بازی ها، اسباب بازی برنامه نویسی باشد که با یک تیر دو نشان می زنید.

کودکانی که از این اسباب بازی ها برای تمرکز روی پروژه ها استفاده می کنند به جای حل معماها می توانند نحوه کدنویسی بهتر را درک کنند، همانطور که داستان سرایی یا نوشتن، سواد را بهبود می بخشد. در دنیای امروزه تاثیر برنامه نویسی بر همگان مشهود است که می توان به برنامه نویسی در بانکداری برنامه نویسی و در فناوری خانه هوشمند و غیره اشاره کرد که باعث ایجاد بانکداری نوین و همچنین خانه هایی مدرن و پیشرفته شده است به همین علت یک برنامه نویس در دنیا در جایگاهی متمایز قرار گیرد.

به پایان این مقاله در خصوص اسباب بازی برنامه نویسی برای کودکان رسیدیم. امیدواریم که مطلب فوق کمی دید شما را نسبت به این موضوع بازکرده باشد.

نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

 

چه امتیازی به این مقاله میدهید

جالب نبود

متوسط

خوب

خیلی خوب

خیلی عالیه

مدیر سایت

نویسنده

مدیر سایت

دیدگاه ها
2 دیدگاه
 • مامان هلیا

  سلام و خسته نباشید
  دلیل استفاده از اسباب بازی برنامه نویسی چی هست

  • زینب ابوالقاسمی

   سلام دوست عزیز
   برای بچه ها استفاده از اسباب بازی جذاب و سرگرم کننده هست حالا اگر اون اسباب بازی یک اسباب بازی برنامه نویسی باشه میتونه در کنار بازی و سرگرمی مهارت برنامه نویسی کودکان رو از پایه تقویت کنه.