۵ تا از بهترین پلتفرم های برنامه نویسی آنلاین برای کودکان

پلتفرم های برنامه نویسی آنلاین
مقالات برنامه نویسی
مدت زمان مطالعه : [rt_reading_time]
  • 0 نفر پسندیدند
  • ذخیره کردن
  • 276
فهرست
  • بهترین پلتفرم های برنامه نویسی برای کودکان را انتخاب کنید
  • ۵ تا از بهترین پلتفرم های برنامه نویسی آنلاین برای کودکان و نوجوانان
  • Create & Learn
  • آکادمی خان
  • Code.org
  • W3Schools
  • Scratch

۵ تا از بهترین پلتفرم های برنامه نویسی آنلاین برای کودکان

برنامه نویسی آنلاین برای کودکان شما که آماده یادگیری کدنویسی هستند و شما مطمئن نیستید و نمی دانید باید از کجا شروع کنید؟ در این مقاله تعدادی از بهترین پلتفرم‌ های برنامه نویسی آنلاین را برای کودکان جمع‌آوری کرده‌ایم تا نحوه کدنویسی را یاد بگیرند.انتخاب بهترین پلتفرم های برنامه نویسی آنلاین برای کودکان چشمان آنها را به دنیای کاملاً جدیدی باز می کند! این پلتفرم‌ها انواع یادگیری برنامه نویسی آنلاین را ارائه می‌دهند، از تعامل مستقیم هدایت‌شده شخصی با کارشناسان، تا چالش‌های خودراهنما.

کودکان می توانند در سنین پایین پنج سالگی شروع به یادگیری علوم کامپیوتر و STEM کنند.حتی حالا این روزها کودکان در حال بازی با تلفن های همراه هستند و می دانند که چگونه در اینترنت حرکت کنند. استفاده از این کنجکاوی برای ایجاد پروژه های کوچک و حتی اینکه درک کنند که چگونه کامپیوترها با کدگذاری کار می کنند، و آنها را برای موفقیت در آینده آماده می کند. همانطور که تیم کوک مدیر عامل اپل گفت: “کدنویسی مهمترین زبان دومی است که همه باید یاد بگیرند.”

بهترین پلتفرم های برنامه نویسی برای کودکان را انتخاب کنید

 

۵ تا از بهترین پلتفرم های برنامه نویسی آنلاین برای کودکان و نوجوانان

Create & Learn

Create & Learn

Create & Learn یک پلتفرم های برنامه نویسی آنلاین کلاس STEM با جایزه است که با هدف ارائه آموزش علوم کامپیوتر با کیفیت بالا به نوجوانان « دانش آموزان کلاس ۱۲ » انجام می شود. بیش از ۳۰ دوره سرگرم کننده مختلف برای انتخاب کردن وجود دارد که طیف گسترده ای از موضوعات مانند کدنویسی، رباتیک، هوش مصنوعی، توسعه بازی، دستگاه های هوشمند و غیره را پوشش می دهد.

تمامی کلاس ها و اردوها بصورت آنلاین بصورت زنده در گروه های کوچک (معمولا حداکثر پنج دانش آموز) برگزار می شود و توسط معلمان مجرب تدریس و آموزش داده می شود. کلاس ها حتی می توانند با هم به عنوان یک مسیر یادگیری در نظر گرفته شوند و دانش آموزان را قادر می سازد تا مهارت های خود را به تدریج ایجاد کنند.

برنامه درسی به طور مشترک توسط کارشناسان فناوری و مربیان با تجربه از Google ،MIT،Stanford ،Airbnb ،Uber، و غیره، با تمرکز قوی بر توسعه خلاقیت و مهارت‌های تفکر انتقادی دانش‌آموزان با استفاده از یادگیری مبتنی بر پروژه و تحقیق توسعه داده شده است. کلاس‌ها توسط Minecraft Education ،Facebook ،HulaFrog ،ActivityHero و غیره اجرا شده‌اند.

« Create & Learn» همچنین رویدادهای بزرگ رایگان را از ناسا، گوگل و سایر شرکت‌های برتر برگزار می‌کند که هر کودکی می‌تواند به آنها ملحق شود. با یک کلاس برنامه نویسی آنلاین رایگان شروع کنید تا آن را امتحان کنید، یا با یک بسته شروع که برای مبتدیان طراحی شده است تا کد نویسی را یاد بگیرند و لذت ببرند، وارد شوید.

 

آکادمی خان

آکادمی خان

آکادمی خان می‌تواند برای برنامه نویسی آنلاین دانش‌آموزان مسن‌تر و پیشرفته‌تر باشد که می‌خواهند کلاس‌ها را با مقداری به تنهایی تکمیل کنند، مناسب باشد. دانش‌آموزان آکادمی خان با سرعت عمل می‌کنند، ابتدا ایرادات خود را می‌فهمند و سپس آنها تصحیح می‌کنند.

کتابخانه آکادمی خان از تمرین ها و درس های قابل اعتماد و مطابق با استانداردها توسط متخصصان ایجاد شده است. کتاب ریاضی ۱۲ را تا دوران اولیه کالج، گرامر، علوم، تاریخ، AP®، SAT® و موارد دیگر پوشش می‌دهد. خان دروس برنامه نویسی کامپیوتر را در HTML، SQL و JS ارائه می دهد.

Code.org

Code.org

Code.org یک سازمان غیرانتفاعی است با کاتالوگی از دوره‌هایی که آنها طراحی کرده‌اند، و برخی از آنها از شرکای شخص ثالث نیز برای کمک به راهنمایی نوجوانان ۱۸ ساله در مسیر کدنویسی‌شان کمک می‌کند. نوجوانان ۱۵ ساله می‌توانند یاد بگیرند که بازی، برنامه یا طراحی رایانه‌ای خودشان را بسازند، همگی با درس‌های خودراهنما. بنابراین این  پلتفرم های برنامه نویسی آنلاین برای دانش آموزانی که می توانند انگیزه خود را حفظ کنند مناسب است!

دوره C که برای دانش آموزان بزرگتر در کلاس های مدرسه ابتدایی طراحی شده است، مکانی محبوب برای شروع است. به دانش آموزان می آموزد که برنامه هایی با ترتیب، حلقه ها و رویدادها ایجاد کنند. حروف اول آنها را به دودویی ترجمه کنید، تکنیک های مختلف حل مسئله را بررسی کنید و یاد بگیرید که چگونه به آزار و اذیت سایبری ها پاسخ دهید. در پایان دوره، می توانید بازی یا داستان خود را بسازید که می توانید آن را به اشتراک بگذارید. این دوره شما را گام به گام از طریق هر پروژه مستقیماً در مرورگر خود راهنمایی می کند.

در همین حال، نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال می‌توانند برنامه‌ها و وب‌سایت‌های واقعی را با استفاده از بلوک‌ها، جاوا اسکریپت، CSS و HTML از طریق ماژول‌های کوتاه و خودگام بسازند. آنها راه بسیار خوبی برای یادگیری مفاهیمی هستند که در همه زبان ها و ابزارهای برنامه نویسی آنلاین  کاربرد دارند.

پلتفرم های برنامه نویسی آنلاین لاک پشت در Game Lab مکان خوبی برای شروع است. نوجوانان از دستورات ساده جاوا اسکریپت برای ترسیم اشکال و تصاویر با استفاده از یک “لاک پشت” مجازی استفاده می کنند. و یاد می گیرند که مشکلات برنامه نویسی بزرگ را با تقسیم کردن به برنامه های کوچک آن را مدیریت کنند. به علاوه، آنها برنامه های دیجیتال خود را طراحی و برنامه ریزی می کنند. درباره نحوه استفاده از Code.org بیشتر بیاموزید.

W3Schools

W3Schools

W3Schools یک وب سایت آموزشی فریمیوم برای یادگیری برنامه نویسی آنلاین است برای دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و دوم، W3Schools یک منبع عالی برای آموزش کدنویسی به چندین زبان است. دانش‌آموزان می‌توانند اطلاعات دقیقی در مورد موضوعات کدنویسی در قالبی آسان به دست آورند.

این سایت به خوبی مفاهیم را به قسمتهای کوچک تقسیم می‌کند و به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا تکه‌های کد کوچک را برای تقویت مفاهیم اساسی امتحان و تست کنند. با ایجاد اولین صفحه وب خود با HTML شروع کنید و سپس صفحه وب خود را با استفاده از CSS سبک دهید. برای بچه ها، پلتفرم های برنامه نویسی آنلاین W3Schools بهتر است به عنوان یک منبع مکمل استفاده شود. تمرین های طولانی تر یا کار مستقل بیشتری ارائه نمی دهد.

scratch

Scratch

Scratch پلتفرمی است که توسط MIT طراحی شده است که یک راه عالی برای کودکان برای یادگیری برنامه نویسی است. این یک زبان برنامه نویسی آنلاین  رایگان  است که در آن می توانید داستان ها، بازی ها و انیمیشن های تعاملی خود را ایجاد کنید. و بچه‌های مهدکودک می‌توانند از طریق ابزاری که برای بچه‌های ۵ تا ۷ ساله طراحی شده، Scratch Jr شرکت کنند.

کدنویسی Scratch از بلوک‌های شهودی استفاده می‌کند که می‌توان آن‌ها را برای گفتن یک داستان یا ایجاد یک انیمیشن به هم مرتبط کرد. در همان زمان، Scratch مفاهیم کلیدی کدگذاری مانند حلقه ها، عبارات شرطی و متغیرها را در بر می گیرد. بنابراین Scratch به عنوان یک مقدمه عالی برای تمرکز بر اصول علوم کامپیوتر بدون نگرانی در مورد نحو و حتی بدون خطاهای تایپی عمل می کند.

برای ایجاد یک حساب کاربری، روی ” Join Scratch” در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید. سپس دستورالعمل ها را برای ایجاد نام کاربری و رمز عبور دنبال کنید. نحوه شروع برنامه نویسی Scratch برای مبتدیان و کودکان را مطرح کنید. یا اگر از قبل حساب کاربری دارید، ایده های Scratch برای بچه ها و پروژه های ScratchJr برای بچه ها را بررسی کنید.

حتی با استفاده از سایت و مجموعه آموزشی نابغه ساز می توانید بصورت آنلاین آموزش ببینید.

آمار STEM نشان می دهد که انتظار می رود مشاغل STEM بین سال های ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ ، ۱۰٫۵ درصد رشد کند در حالی که رشد ۷٫۵ درصدی برای مشاغل غیر STEM است. این معادل ۱ میلیون فرصت شغلی بیشتر در طی ۱۰ سال اخیر است. پس برای شروع خیلی زود نیست.

تنها فقط ۲۶ درصد از مدارس ابتدایی و ۳۸ درصد از مدارس راهنمایی کلاس های برنامه نویسی آنلاین و علوم کامپیوتر را ارائه می دهند. بنابراین این پلتفرم های برنامه نویسی آنلاین برای کودکان را بررسی کنید تا فرزندتان مسیر برنامه‌نویسی را آغاز کند.

 

چه امتیازی به این مقاله میدهید

جالب نبود

متوسط

خوب

خیلی خوب

خیلی عالیه

ahmadi

نویسنده

ahmadi

دیدگاه ها
0 دیدگاه