انیمیشن جذاب و آموزنده‌ی وال ئی (WALL.E)

وال ئی
انیمیشن‌های جذاب و آموزنده
مدت زمان مطالعه : [rt_reading_time]
 • 0 نفر پسندیدند
 • ذخیره کردن
 • 239
فهرست
 • خلاصه‌ی داستان انیمیشن وال ئی
 • موضوع انیمیشن
 • سخن پایانی

انیمیشن جذاب و آموزنده‌ی وال ئی (WALL.E)

خلاصه‌ی داستان انیمیشن وال ئی

۷۰۰ سال از زمانی‌که انسان‌ها زمین را ترک کردند، می‌گذرد. اکنون تنها ساکن زمین، رباتی به نام وال‌ئی است. انسان‌ها زمین را با توده‌های زباله و کوه‌های آهن‌پاره رها کرده‌اند و وال‌ئی مسئول جمع‌آوری آنها زمین است. یک روز هنگام پاکسازی، وال‌ئی سفینه‌ای را می‌بیند که فرود می‌آید و رباتی پیشرفته به نام ایو از آن خارج می‌شود. ایو از طرف کشتی فضایی ماموریت دارد تا شرایط و امکان زندگی در زمین را بررسی کند. ایو که با یافتن یک گیاه زنده ماموریتش تمام شده‌است، به کشتی بازگردد؛

اما وال‌ئی که اکنون دلبسته‌ی ایو است نیز  تصمیم می‌گیرد که به دنبال او، به کشتی فضایی برود. ورود وال‌ئی به کشتی فضایی باعث اتفاقاتی می‌شود که داستان را شکل می‌دهد.

موضوع انیمیشن

اگر انسان‌ها مجبور شوند زمین را ترک کنند و کسی فراموش کند آخرین ربات را خاموش کند چه اتفاقی می‌افتد؟ این شروعی برای انیمیشن وال‌ئی است. در این داستان ما با آینده‌ی بشر رو به رو هستیم. وال‌ئی تاثیر بی توجهی و مصرف‌گرایی انسان‌ها را روی زمین به نمایش می‌گذارد. با وجود عناصر ظاهرا بی روح داستان، اما دراین کارتون شاهد عواطف ناب و لحظات احساسی عمیقی هستیم.وال‌ئی به دنبال تعریف حقیقی زندگی و انسانیت است. جهت اطلاع بیشتر میتوانید مقاله “ انیمیشن اموزنده برای نوجوانان“را مطالعه نمایید.

انیمیشن جذاب و آموزنده‌ی وال ئی

برای دیدن و دانلود انیمیشن وال ئی روی لینک بالا کلیک کنید.

سخن پایانی

در نتیجه، می‌توان گفت که این کارتون با استفاده از داستان جذاب و شخصیت‌های فراموش‌نشدنی، توانسته است قلب بسیاری از بزرگسالان و کودکان را به خود جلب کند. با ترکیب عناصر هیجان، ماجراجویی و طنز، وال‌ئی توانسته است پاسخگو به نیازهای مختلف تماشاگران باشد. همچنین، پیام‌های قوی اخلاقی درباره عشق، دوست داشتن و حفاظت از محیط زیست را به صورت بصری و شیرین به مخاطبان منتقل کند. با تکنولوژی پیشرفته‌ای که در ساخت این کارتون استفاده شده است، وال‌ئی نماد چشم‌انداز جدید برای صنعت کارتون قرار گرفته است.

چه امتیازی به این مقاله میدهید

جالب نبود

متوسط

خوب

خیلی خوب

خیلی عالیه

نخعی الهه

نویسنده

نخعی الهه

دیدگاه ها
3 دیدگاه
 • سبحان

  سلام واقعا انیمیشن وال ئی خیلی جذاب و اموزنده ست منکه خیلی عاشقش شدم و چندمین بار هست که با شور و ذوق میبینم

 • مامان مریم

  سلام وقت بخیر
  انیمیشن وال ئی برای چه گروه سنی مناسب هست ؟

 • محمدعلی فلاح

  من عاشققققق انیمیشن وال ئی هستم
  و شخصیت وال ئی رو خیلی دوس دارم