تاثیر برنامه نویسی در فناوری خانه هوشمند+۵مورد

برنامه نویسی در فناوری خانه هوشمند
مطالب کاربردی
مدت زمان مطالعه : دقیقه
 • 0 نفر پسندیدند
 • ذخیره کردن
 • 1502
فهرست
 • برنامه نویسی در فناوری خانه هوشمند
 • کد نویسی و اتوماسیون خانگی
 • خانه هوشمند
 • توسعه خانه های هوشمند
 • کاربرد های یک سیستم خانه هوشمند
 • فناوری خانه هوشمند و بهینه سازی انرژی
 • سخن پایانی

تاثیر برنامه نویسی در فناوری خانه هوشمند+۵مورد

فناوری خانه هوشمند بخش مهم و جدایی ناپذیر از دنیای مدرن هستند. ما در این مقاله سعی داریم تا تاثیر برنامه نویسی در فناوری خانه هوشمند را با شما به اشتراک بگذاریم.

فناوری مورد استفاده برای خودکارسازی خانه شما به عنوان “فناوری خانه هوشمند” نامیده می شود. اینترنت اشیا (IoT) به شما امکان می دهد، عملاً تمام اجزای خانه خود را با اتوماسیون خانگی کنترل کنید.

این فناوری خانه هوشمند به صاحبان خانه اجازه می دهد تا تجهیزات هوشمند را از طریق یک برنامه خانه هوشمند در تلفن هوشمند خود یا سایر دستگاه های شبکه ای مدیریت کنند و امنیت، راحتی و بهره وری انرژی را ارائه دهند. فناوری خانه هوشمند زندگی را آسان تر می کند.

 

برنامه نویسی در فناوری خانه هوشمند

توسعه فناوری های اطلاعات و ارتباطات (ICT)، اینترنت اشیا (IoT)، کلان داده و هوش مصنوعی (AI) اخیراً زندگی روزمره مردم را تغییر داده است. محاسبات و پردازش اطلاعات در حال گسترش در زندگی روزمره هستند، زیرا به طور فزاینده ای در محیط ها و مصنوعات به صورت نامرئی جاسازی می شوند. پارادایم جدید تعامل انسان و کامپیوتر (HCI) ادغام انسان و انسان، انسان و اشیا، و اشیا و اشیا و اتصال ارگانیک آنهاست. انتظار می‌رود این الگوی فناوری جدید تغییرات قابل‌توجهی در زمینه‌های مختلف ایجاد کند، اما پیش‌بینی می‌شود که محیط فناوری اطلاعات آینده (IT) در اطراف خانه توسعه یابد و شاهد “خانه های هوشمند ” باشیم.

 

کد نویسی و اتوماسیون خانگی

کدنویسی در دنیای دیجیتال امروزی ضروری است زیرا همه دستگاه های الکتریکی شما را قادر می سازد تا کار کنند. کدگذاران این خانه های هوشمند یا سیستم های اتوماسیون خانگی را طراحی و می سازند.

فناوری خانه هوشمند برای خانه های خصوصی راه حل های امیدوارکننده ای دارد، به ویژه در زمینه افزایش جمعیت برنامه نویسان. استفاده گسترده از فناوری خانه های هوشمند تأثیراتی بر الگوهای محاسباتی خواهد داشت، مانند افزایش نیاز به برنامه نویسان.

 

خانه هوشمند

تصور کنید که دکمه «به خانه خوش آمدید» را روی یک کنترل از راه دور فشار دهید، همانطور که به داخل راهروی خود می‌روید و چراغ‌های راهرو، ایوان جلو و راهرو روشن می‌شوند. سیستم تهویه مطبوع شما شروع به گرم یا خنک کردن اتاق نشیمن شما می کند و موسیقی مورد علاقه شما شروع به پخش در سراسر خانه می کند. این یک خانه هوشمند است!

زمانی که قهوه جوش شما در زمان از پیش تعیین شده خاموش می شود و یا هنگامی که خارج از شهر هستید سیستم آبپاش روشن و خاموش می شود، شما از اتوماسیون استفاده می کنید.اما «اتوماسیون خانه هوشمند» یک گام فراتر رفته و شامل نظارت و برنامه نویسی از راه دور می شود. آن ها زمانی هوشمند می شوند که بتوانید چندین دستگاه را از راه دور کنترل کنید و با آن ها ارتباط برقرار کنید.با ظهور تبلت ها و تلفن های هوشمند، اکنون می توانید همه چیز را از تلفن، تلویزیون، چراغ ها و خیلی چیزهای دیگر به هم متصل کنید. این ها به این هدف اختراع شدند که خانه را راحت و ایمن کنند.

چشم انداز خانه های هوشمند آینده بسیار اغوا کننده است. خانه‌های هوشمند نوید افزایش راحتی، امنیت و اوقات فراغت را می‌دهند و در عین حال مصرف انرژی را از طریق مدیریت بهینه انرژی خانه کاهش می‌دهند. برخی از شرکت‌ها ادعا می‌کنند که فناوری‌های خانه هوشمند می‌توانند تا ۳۰ درصد هزینه‌های انرژی را بدون به خطر انداختن آسایش صرفه‌جویی کنند

موفقیت خانه های هوشمند اساساً به پذیرش و استفاده از آنها توسط مردم در زمینه زندگی روزمره بستگی دارد.

توسعه خانه های هوشمند

توسعه خانه های هوشمند

برلو و آلن خانه هوشمند را به عنوان “محیط کاری که شامل فناوری اجازه می دهد تا دستگاه ها و سیستم ها به طور خودکار کنترل شوند” توصیف کردند. تاکید بر خانه های هوشمند با کنترل خودکار، از جمله برای روشنایی، آب و هوا، لوازم خانگی، و سیستم های امنیتی، مانند سیستم های کنترل دسترسی و هشدار است. از آنجایی که شبکه های خانگی با در دسترس بودن فناوری اینترنت پرسرعت، مانند فناوری خط مشترک دیجیتال نامتقارن (ADSL) توسعه یافته است، مفهوم خانه هوشمند با نصب حسگرها در اشیاء مورد استفاده روزانه و با فعال کردن تعامل با دستگاه های تلفن همراه گسترش یافته است.

اخیرا Balta-Ozkan و همکاران. خانه هوشمند را اینگونه تعریف کرد: « خانه های مسکونی مجهز به شبکه، حسگرها و دستگاه‌های پیشرفته و ویژگی‌هایی که می‌توان از راه دور نظارت کرد، کنترل کرد و خدماتی را ارائه کرد که به نیازهای ساکنان آن پاسخ می‌دهد». کلید خانه های هوشمند، توانایی کنترل خودکار امکانات و دستگاه های مسکونی از خارج از خانه است.

کاربرد های یک سیستم خانه هوشمند

سیستم اتوماسیون خانگی شما ممکن است از اجزای مختلفی تشکیل شده باشد. هر یک از اجزای یک خانه هوشمند بخشی از یک سیستم است که باید به کاربران یک تجربه ثابت بدهد و به آنها در فعالیت های روزمره کمک کند.

 

مدیریت خانوار :

وسایلی مانند اجاق‌های هوشمند، یخچال‌ها و قهوه‌سازها نمونه‌هایی از دستگاه‌های اینترنت اشیا هستند که به طور موثر مدیریت خانه را تسهیل می‌کنند.

سرگرمی

سرگرمی :

تلویزیون های هوشمند، بلندگوهای هوشمند، دستگاه های پخش ، نوارهای صوتی، پروژکتورها و سینمای خانگی همه در این دسته قرار می گیرند.

 

کنترل دما :

ترموستات ها، تهویه مطبوع و بخاری ها نمونه هایی از دستگاه های کنترل دما هستند که می توانند به دمای داخل ساختمان واکنش نشان دهند و آن را به طور خودکار حفظ کنند.

 

تنظیم روشنایی :

لامپ ها و پرده ها می توانند نور بیرون را تشخیص دهند و تنظیمات خود را بر اساس آن تغییر دهند. این دستگاه ها همچنین می توانند به حرکت واکنش نشان دهند و هنگامی که شخصی وارد اتاق می شود به طور خودکار روشن می شوند.

شناسایی خطرات داخلی

شناسایی خطرات داخلی :

نشتی، شکستگی، دود، گاز و سایر خطرات را می توان با حسگرها تشخیص داد. یک سیستم هوشمند می تواند به طور خودکار در صورت شناسایی خطر، صاحبان خانه را مطلع کند.

تامین امنیت

تامین امنیت :

قفل های هوشمند، دوربین های امنیتی و حسگرهای حرکتی نمونه هایی از دستگاه های امنیتی هستند. سیستم‌های امنیتی می‌توانند مستقیماً به مالکان یا پلیس در صورت نفوذ هشدار دهند، اما آنها همچنین بازدیدکنندگان را می‌شناسند و حتی زمانی که صاحبان آن‌ها حضور ندارند، به آنها خوشامد می‌گویند.

فناوری خانه هوشمند و بهینه سازی انرژی

فن آوری خانه های هوشمند می تواند به شما در به حداقل رساندن هزینه های انرژی کمک کند. بسیاری از راه حل های خانه هوشمند به شما در انجام این انتخاب مقرون و دلپذیر کمک کنند.

بیایید چند گزینه محبوب را که می توانیم در اطراف خود ببینیم در نظر بگیریم.

ترموستات هوشمند

۱. ترموستات هوشمند

دستگاه های خانه هوشمند می توانند به شما در صرفه جویی در مصرف انرژی کمک کنند و خانه شما را در مصرف انرژی کارآمدتر کنند. دستگاه‌های خانه هوشمند می‌توانند حضور ساکنان خانه را تشخیص دهند و مصرف برق را متناسب با آن تنظیم کنند، بنابراین به شما در صرفه‌جویی در مصرف برق و هزینه کمک می‌کنند.

آنها به شما اجازه می دهند ردپای کربن خود را کاهش دهید. وقتی در اطراف نیستید یا در تعطیلات هستید، می توانید دما را با استفاده از دستگاه تلفن همراه خود کنترل کنید. یک ترموستات هوشمند به طور خودکار تهویه مطبوع یا گرما را خاموش می کند اگر به طور تصادفی در خود را باز بگذارید.

سیستم های آب هوشمند

۲. سیستم های آب هوشمند

سیستم‌های حمام هوشمند دستگاه‌های کم مصرفی هستند که به شما در صرفه‌جویی در مصرف آب کمک می‌کنند. آب را می توان در دما و حجم دلخواه با استفاده از شیر آشپزخانه هوشمند توزیع کرد.سیستم های روشنایی هوشمند

۳. سیستم های روشنایی هوشمند

آنها می توانند حضور افراد در یک اتاق را تشخیص دهند و نور را متناسب با آن تنظیم کنند. آنها همچنین می توانند روشنایی خود را بر اساس میزان نور روز تنظیم کنند. همچنین می توانید برنامه ای برای روشن و خاموش کردن چراغ ها در ساعات مشخصی از روز تنظیم کنید.

لوازم خانگی هوشمند

۴. لوازم خانگی هوشمند

تلویزیون های هوشمند از اینترنت برای دسترسی به محتوایی مانند ویدیو و موسیقی از طریق برنامه ها استفاده می کنند. همچنین به دستورات صدا و اشاره شما پاسخ می دهد.

قفل های هوشمند می توانند دسترسی بازدیدکنندگان را محدود کنند.

دوربین‌های امنیتی هوشمند می‌توانند به شما در نظارت بر خانه‌تان در زمان‌هایی که خارج از خانه یا در تعطیلات هستید کمک کنند.

لوازم هوشمند آشپزخانه

۵. لوازم هوشمند آشپزخانه

استفاده از تجهیزات آشپزخانه هوشمند آسان تر شده و کارهای روزمره را حذف می کند. برخی از موارد محبوب که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

قهوه سازهای هوشمند می توانند یک فنجان قهوه تازه را به طور خودکار در یک زمان برنامه ریزی شده دم کنند

یخچال‌های هوشمند بسته به مواد موجود در انبار می‌توانند لیست خرید یا حتی دستور پخت تهیه کنند.

کلام پایانی

سخن پایانی

انقلاب خانه های هوشمند در حال تغییر نحوه تعامل ما با فناوری است. اساس یک خانه هوشمند یک سیستم کامپیوتری است که از حسگرها و دستگاه های شبکه ای تشکیل شده است. یک خانه هوشمند به رفتارهای ساکنان خود توجه و حساس است و با آنها سازگار است. برنامه‌های خانه هوشمند هم جنبه اقتصادی و هم جنبه زیبایی شناختی زندگی را هدف قرار می‌دهند.

مفهوم “خانه هوشمند” جذاب است. چه کسی خانه‌ای پر از دستگاه‌های خودکار را نمی‌خواهد که بدانند چه زمانی باید روشن، خاموش، گرم یا خاموش شوند، از کلیدهای برق گرفته تا لوازم خانگی و سیستم‌های گرمایش؟ با این حال، همه این ابزارها باید برنامه ریزی شوند تا آنچه را که قرار است انجام دهند، انجام دهند. بنابراین، متخصصان در دانشگاه های برنامه نویسی کامپیوتر مجموعه ای از کدها را ایجاد کرده اند که یک راه قدرتمند و شهودی برای برقراری ارتباط با دستگاه های خانه هوشمند ارائه می دهد.

به لطف اینترنت اشیا و هوش مصنوعی (AI)، اتوماسیون خانگی اکنون یک واقعیت است. فقط یک فرمان از دستورالعمل های گفتاری می تواند چندین کار را تکمیل کند. جذاب است، درست است؟ زبان کدگذاری به انسان و ماشین اجازه می دهد تا با هم ارتباط برقرار کنند. برای مثال، زبان گفتاری را به زبان کامپیوتری ترجمه می‌کند.

چه امتیازی به این مقاله میدهید

جالب نبود

متوسط

خوب

خیلی خوب

خیلی عالیه

مدیر سایت

نویسنده

مدیر سایت

دیدگاه ها
3 دیدگاه
 • پرتو افشان

  وقت بخیر
  بالاخره من متوجه نشدم زبان برنامه نویسی تجهیزات خانه هوشمند چی هست؟!!
  و اینکه
  تجهیزاتی که تحت پروتکل knx یا bus کار میکنن زبان برنامه نویسی شون فرق داره یا اینکه همه برندها یکی هست؟

 • Maryam

  درود
  آیا در ایران شرکت هایی هستند که در زمینه خانه هوشمند کار کنند

  • زینب ابوالقاسمی

   سلام دوست عزیز
   بله شرکت هایی در ایران وجود دارند که در زمینه خانه هوشمند کار میکنند با یک جست وجوی ساده در گوگل به راحتی می تونید آن ها را پیدا کنید.