از چه زمانی برنامه نویسی را شروع کنیم ؟

سن مناسب برنامه نویسی
مطالب کاربردی
مدت زمان مطالعه : [rt_reading_time]
  • 1 نفر پسندیدند
  • ذخیره کردن
  • 303
فهرست

از چه زمانی برنامه نویسی را شروع کنیم ؟

منبع : آموزش برنامه نویسی ۱۶ سال

مهم ترین فواید برنامه نویسی برای کودکان اینکه کودکان حل مسئله را یاد می‌گیرند که در تمام مراحل زندگی به آن نیازمند هستند.

انعطاف پذیری انها رشد می‌کند ویاد میگیرند وقتی به مشکل و شکست برخوردکردند توانایی بازگشت به عقب داشته باشند و یکی از مهم ترین دلایل اموزش کدگذاری به کودکان میباشد.

باعث می‌شود خلاقیت کودک پرورش پیدا کند و محصولی منحصر به فرد و شخصی سازی شده طراحی کند.

برنامه نویسی به کودکان به حل مسائل منطقی و ریاضی کمک می‌کند.

همچنین باعث افزایش اعتماد به نفس انها می‌شود.

درباره سن مناسب برنامه نویسی میتوان گفت : ( زگهواره تا گور دانش بجوی)

هیچ زمانی برای شروع برنامه نویسی دیر نیست و از هر سنی که هستید میتوانید وارد دنیای برنامه نویسی شوید

پس درحقیقت میتوان گفت جمله (سن مناسب برنامه نویسی ) اشتباه است و برای برنامه نویسی بهتر است سن تعریف نشود.

هیچ سنی برای شروع، زود نیست و هیچ سنی هم برای شروع، دیر نیست. پس، در هر سنی که هستیم می‌تونیم شروع کنیم، البته به شرط اینکه به برنامه نویسی علاقمند باشیم.

فراموش نکنید که سن فقط یک عدد است….

بهترین استاد برنامه‌نویسی هم، نمی‌تواند شما را برنامه‌نویس کند.

او می‌تواند زبان را و برخی اصول را به شما یاد دهد؛ اما ادامه مسیر را، شما باید به تنهایی بروید. یک استاد خوب، نهایتا می‌تواند در را به شما نشان دهد؛ این که در را باز کنید و قدم بردارید، کاملا وابسته به شماست.

در جامعه این عقیده وجود دارد که هر چه سن بالاتر باشد، درس خواندن سخت تر است. بیایید این باور نادرست را از بین ببریم. دانشمندان دریافته اند که با افزایش سن، سرعت یادگیری از بین می رود، اما نه توانایی. علاوه بر این، اگر مغز و حافظه را تمرین دهید، حتی سرعت از بین نمی رود. علاوه بر این، دکتر شیعه مطالعات قابل توجهی (در طول چندین دهه) انجام داد که طی آن مشخص شد که اوج توانایی های ذهنی در ۴۰-۶۰ سال است. و اگر سرعت حفظ کردن حتی کاهش یابد، منطق بهتر عمل می کند و تصمیمات اشتباه کمتر گرفته می شود.

مشخص می شود که میزان جذب مواد در فرآیند یادگیری تغییر می کند و این شاخص برای هر فرد فردی است. برخی از کارمندان گوگل که اکنون پست های بالایی در این شرکت دارند، برای اولین بار این کد را در ۱۹ یا ۲۵ سالگی دیدند – اگر واقعاً به انجام این کار علاقه دارید، می توانید در مدت زمان نسبتاً کوتاهی به عقب برگردید. علاوه بر این، بسیاری از توسعه دهندگان شرکت های پیشرو اعتراف می کنند که به همه زبان های برنامه نویسی مسلط نیستند.

چه امتیازی به این مقاله میدهید

جالب نبود

متوسط

خوب

خیلی خوب

خیلی عالیه

زهرا حیدری

نویسنده

زهرا حیدری

دیدگاه ها
0 دیدگاه