به درس قبلی چه امتیازی میدی؟

دوره مبانی برنامه نویسی

دوره مبانی برنامه نویسی

0
5

سرعت پیشرفت تکنولوژی و وارد شدنش به بخش های مختلف زندگی باعث شده که ما راهی جز سازگار و یادگیری اون نداشته باشیم. یکی از ابتدایی ترین کارها برای آشنایی با تکنولوژی کار با کامپیوتر هست و برای اینکه ما بتونیم از قابلیت های این ماشین جادویی خیلی خوب استفاده کنیم لازمه که برنامه نویسی بلد باشیم. ولی یه اما داره!!! …..

توضیحات

مثل هر مهارت دیگه ای که قبل از وارد شدن به بخش عملی، نیاز هست که مفاهیم اولیه و اصطلاحات و به عبارتی مبانی اون علم و مهارت رو یادبگیریم، قبل از ورود به برنامه نویسی هم باید بدونیم که اصلا کامپیوتر چی هست و چطور کار میکنه؟  مهم هست که بلد باشیم که توی برنامه نویسی قراره چه اتفاقی بیفته و دستورات به چه شکلی باید پیاده سازی و اجرا بشن. به همین دلیل سعی شده مطالبی که لازم هست شما قبل از شروع برنامه نویسی بدونید رو در قالب یک دوره به نام مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی آموزش بدیم.

در دوره مبانی برنامه نویسی چی یاد میگیرید؟

توی این دوره ابتدا درباره کامپیوتر و اینکه به چه شکل کار صحبت می کنیم و با بخش های مختلف کامپیوتر آشنا میشیم. با هم دیگه برنامه نویسی رو تعریف میکنیم و سطوح مختلف برنامه نویسی و زبان های مختلف رو تا حدودی بررسی میکنیم. کمی با سیستم های عددی مختلف کار میکنیم و یاد میگیریم چطور تبدیل مبنا انجام بدیم. و در ادامه الگوریتم و فلوچارت آموزش داده میشه و چند مفهوم اساسی از برنامه نویسی مثل متغیر، حلقه تکرار و ….. تدریس میشه.

چرا مبانی برنامه نویسی؟

اگر دارید به یادگیری برنامه نویسی فکر میکنید و دوست دارید کم کم  یک برنامه نویس حرفه ای بشید، مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی به شما کمک میکنه مفاهیم ابتدایی و البته بسیار مهم برنامه نویسی رو یاد بگیرید تا بتونید به صورت اصولی و با دانش کافی وارد دنیای جذاب برنامه نویسی بشید.

آیا این دوره مناسب من است؟

این دوره آموزشی برای بچه های ۱۲ تا ۱۸ که علاقه دارن برنامه نویسی رو دنبال کنند، مناسب هست.

چه پیش نیازی برای این دوره نیاز است؟

برای دیدن این دوره بد نیست کمی ریاضی بلد باشید که البته مطمئنا همه شما توی دوره ابتدایی به خوبی با محاسبات ساده ریاضی آشنا شدین.

ویژگی های این دوره؟

توی این دوره آموزشی سعی شده یک دید کلی از کار کردن کامپیوتر داده بشه و مفاهیم برنامه نویسی به زبان خیلی ساده، با کمک مثال توضیح داده بشن.

 

سوالات متداول

مبانی برنامه نویسی چیست؟

شناخت ابتدایی با عملکرد کلی زبان های برنامه نویسی است که شامل مبناها و الگوریتم شناسی است.

پیش نیاز دوره مبانی نویسی چیست؟

این دوره به پیش نیاز خاصی نیاز ندارد. میتوان گفت این اولین گام برای شروع برنامه نویسی برای زبان های سطح بالا است.

 

 

خدمات دوره آفلاین

 • ویدئوهای آموزشی
 • تالار گفتگو با حضور منتورهای دوره
 • 3 جلسه آنلاین خصوصی رفع اشکال
 • به اشتراک گذاری پروژه ها

خدمات دوره آنلاین

 • جلسات آنلاین آموزشی
 • تالار گفتگو با حضور منتورهای دوره
 • به اشتراک گذاری پروژه ها

سرفصل های دوره

دیدگاه ها و پرسش ها

0 دیدگاه

جزئیات دوره

 • مدت زمان دوره

  1:07

 • تعداد جلسات دوره

  16

 • تاریخ انتشار

  ۰۱ بهمن ۱۴۰۱

qa

گفتگوی برنامه نویسان

سوالات خودت رو در تالار گفتگو از همه دوره ای هات بپرس

مشاهده انجمن