کودک ایرانی، مهارت جهانی
کودک ایرانی، مهارت جهانی

وبلاگ

فهرست مطالب

کتاب برنامه نویسی اسکرچ :

اسکرچ یک زبان برنامه‌نویسی بسیار ساده و جذاب است که به روش های خلاقانه و جالب به کاربر کمک می‌کند تا با کنار هم قرار دادن بلوک‌های برنامه‌نویسی، انیمیشن، داستان ، بازی و صحنه‌های موزیکالی را که در ذهن خود دارند، ایجاد نمایند و حتی بازی‌های خود را به دوستان خود هدیه بدهند.

در این نرم‌افزار کودکان می‌توانند با چسباندن کدهای گرافیکی برنامه‌نویسی، کارهای خارق‌العاده‌ای بر روی شکلک‌های صفحه انجام دهند و به آن‌ها جان بدهند. برخی از آن‌ها مانند حرکت دادن شکلک‌ها، نمایش شکلک‌ها به صورت‌های مختلف، گفتگوی شکلک‌ها، توقف و شروع صحنه ، رفتن به صحنه بعدی، مسابقه دادن، نامرئی و ظاهر شدن شکلک‌ها است. همچنین، کودکان و نوجوانان  در بازی‌ها و برنامه‌هایی که طراحی می‌کنند، می‌توانند از امکانات ویرایش و عکس این نرم‌افزار خارق‌العاده استفاده نموده و تصویر خودشان را نیز در صفحه وارد و داستان‌ها و بازی‌های خود را جذاب‌تر کنند.

ساخت-۶-بازی-با-اسکرچ

معرفی کتاب ساخت ۶ بازی با اسکرچ :

خانم  سعیده مفیدی نسبت درکتاب ساخت ۶ بازی اسکرچ ۳ کدنویسی و برنامه نویسی را همراه با تصاویر جذاب به صورت دلخواه و زبان قابل فهم به کودکان . نوجوانان آموزش میدهد.

درباره‌ی کتاب ساخت بازی با اسکرچ :

اسکرچ سه یک زبان برنامه‌نویسی بسیار جذاب است که با آن، کودکان و نوجوانان ۸ تا ۱۵ ساله می‌توانند بازی‌ها و داستان‌های ذهنی خودشان را خلق کنند. به همین علت کار کردن با این نرم‌افزار فوق‌العاده می‌تواند به شکوفایی استعدادها و خلاقیت فرزندانتان بسیار موثرباشد. کودکان می‌توانند در این نرم‌افزار با کنار هم قرار دادن کدهای گرافیکی برنامه‌نویسی، کارهای جذابی را روی شکلک‌های صفحه انجام دهند و به آن‌ها جان ببخشند.

بعضی از این کارها به عنوان مثال حرکت دادن شکلک‌ها، نمایش شکلک‌ها به صورت‌های مختلف، گفتگوی شکلک‌ها، توقف و شروع صحنه، انجام دستورات تکراری، رفتن به صحنه بعدی، مسابقه دادن، نامرئی و ظاهر شدن شکلک‌ها است. کودکان و نوجوانان  در بازی‌ها و برنامه‌هایی که طراحی می‌کنند،می توانند از امکانات ویرایش عکس این نرم‌افزار خارق‌العاده هم بهره ببرند و تصویر خودشان را نیز در صفحه وارد کنند و داستان‌ها و بازی‌های خود را جذاب‌تر کنند.

آموزش-بازی-اسکرچ-۳

معرفی کتاب آموزش بازی سازی در اسکرچ ۳ :

 

کتاب آموزش بازی سازی در Scratch ۳ به قلم John Woodcock روش ساخت ۸ بازی مختلف را آموزش داده اند، به طوری که با هر یک از آن‌ها می‌توانید با بلوک‌های مختلف کد و همچنین ایده‌های متنوع بازی‌سازی آشنا شوید.

در فصل اول ابتدا به معرفی عناصر سازنده اشاره شده است ودر فصل دوم به معرفی محیط آن می‌پردازد.Star Hunterکنترل کردن بازیکن در فضایی زیر

کتاب-سلام-اسکرچ

کتاب سلام اسکرچ __ آموزش زبان برنامه نویسی اسکرچ :

در این کتاب از زبان ساده زبان برنامه نویسی جادوی اسکرچ نسخه ۳ تهیه شده است.دستورات ان کاملا فارسی است  و زبان تدریس به گونه است که یک دانش آموز ششم دبستان بتواند آن را به صورت خودآموز، بخواند و یاد بگیرد .آن برنامه به صورت سطر به سطر وهمچنین مثال های ان بسیار ساده و راحت هستندکه چیزی مجهول باقی نماند.

کتاب-کار-اسکرچ

مزیت کتاب جادوی اسکرچ مولفان خانم نگهدار و خانم نخعی :

این کتاب از مزیت های فراوانی برخوردار است که شامل :

– دارای لحن خودمانی است که کودکان سریع تر آن را یاد میگیرند.

– در کتاب کاراکتر مخصوص به خودشان را دارند.

– ویژگی بارز آن این است که با تصویر و عکس مرحله به مرحله با متن توضیح دادند.

– به جزئیات توجه بسیاری شده است.

– از دستورات رنگی استفاده شده است.

– برای هر مبحث بازی مخصوص به خود دارد.

– آموش بازی در برنامه های Maz و Pracet

– مهم ترین ویژگی آن این است ک کاربر بدون نیاز به تجربه قبلی از برنامه نویسی اسکرچ میتواند به خوبی کار با نرم افزار را یاد بگیرد.